Pik
Сьогодні, 04 серпень 2020
23.08.2019
910
0

Незалежність України очима херсонського фотокора

Незалежність України очима херсонського фотокора

Не сидіти, склавши руки, у тяжкий для країни  час – це і є усвідомлення Незалежності. Сотні тисяч українців показали це під час Майдану, з початком АТО і продовжують служити Батьківщині вже в зоні ООС. Бо іншої України в нас нема. Особлива місія у волонтерів – допомагати тим, хто захищає. Фоторепортера ж справа не менш важлива – відбити в меморі все, що відбувається сьогодні, яке вже завтра стане історією. Напередодні головного державного свята херсонський фотокор Олександр Корняков показав, чим для нього є Незалежність України, зібравши у виставці найцінніші світлини зі свого архіву за 7 років. 

…Бронзовий вождь пролетаріату, із зашморгом на шиї, застиг у горизонтальному положенні, за секунду до того, як із гуркотом на всю площу рухне в небуття… Усміхнений активіст херсонського Євромайдану Денис Лошкарьов. У грудні 2018-го, засновник місцевої самооборони і нацгвардієць героїчно загинув під Маріуполем. Йому було всього 39… А ось щасливі очі красуні з обручкою на руці: її чоловік щойно повернувся з іловайського пекла… на жаль, зустрічати захисників живими випало не всім рідним учасників тип подій…

Безцінні моменти в історії України через призму сприйняття їх херсонцями у своєму архіві зберіг фоторепортер Олександр Корняков. Мій колега ніколи не приховував своєї патріотичної позиції, коли ж в Україну, з відомими подіями, прийшло напруження, намагався не пропускати жодної важливої події. Його фотооб’єктив ставав свідком і хронографом. Сашко і сам не пам’ятає, скільки тисяч світлин у його комп’ютері, говорить тільки, що завжди боявся, аби ненароком не видалилося найцінніше. Його зібрав у фотовиставку.

64 світлини, зроблені в період з 2013 року й до сьогодні, на тему Херсон-Україна-Незалежність, зараз експонуються у Першому креативному просторі Hubway, що на розі вул. Перекопської і Чорноморської.   

-Сам собі дивуюсь, можу забути точну дату події, але де і як створювався кожен конкретний знімок, пам’ятаю у подробицях, як і атмосферу, яка тоді була, емоції, які вирували, — розповідає автор.

Важлива деталь – на виставкових фото жодного постановного, зрежисованого кадру, їх Сашко просто не любить. Його, «корняковська» фішка, бути справжнім у всьому – показати, як було, а не «причісувати», щось там додумувати. Певно, тут взнаки дається і характер: фотокор не терпить фальші і легко скаже у вічі те, що думає, навіть, якщо подобається це не всім.

Експозиція робіт фоторепортера Олександра Корнякова відкрита спеціально до Дня Незалежності, але самим святом вона не обмежиться. За словами організаторів, патріотичні світлини можна буде переглянути аж до Дня міста включно, а це щонайменше середина вересня. Тож частинка історичного хронографа чекає на глядачів і відгуки.

Марина САВЧЕНКО. Новий День

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину