Pik
Сьогодні, 23 Вересня 2020
21.10.2019
775
0

Невже фізкультура і спорт не є державними пріоритетами?

Невже фізкультура і спорт не є державними пріоритетами?

Навряд для когось буде новиною чи відкриттям, що найбільшого розвитку спорт набуває в обласному центрі. І це закономірно, адже тут знаходяться найбільш потужні спортивні заклади, масштабні спортивні споруди та, відповідно, кадровий, фінансовий та інші потенціали,- передає ПІК.

Але не слід забувати, що в містах, селищах і селах також є спортивне життя. Десь воно вирує, десь тихо плине, а десь занепадає. І як в будь-якій сфері, галузі чи справі все залежить від ставлення до неї, мотивації та відповідальності за результат.

9 жовтня на засіданні постійної комісії обласної ради з питань  міжнаціональних відносин, культури, науки, освіти, молодіжної політики, фізичної культури та спорту, курортно-туристичної діяльності одним із питань порядку денного розглядалась ініціатива доповнити перелік показників щорічної оцінки соцекономрозвитку адміністративно-територіальних одиниць Херсонської області критеріями фізкультури і спорту.

Простіше кажучи, було запропоновано при визначенні рейтингу  районів, міст та ОТГ, поряд з показниками економічного, інвестиційного потенціалу, ринку праці, енергетики, розвитку освіти, охорони здоров’я та ін. враховувати також і стан фізкультури та спорту.

Метою такої ініціативи була надзвичайно проста річ – підвищити відповідальність керівників місцевих органів влади за розвиток спортивної сфери. Іншими словами спонукати, а в окремих випадках й змусити місцеве керівництво турбуватись не тільки про урожайність та приріст поголів’я в сільському господарстві, про обсяги промислової продукції та будівельних робіт, про рівень забезпечення навчальних закладів комп’ютерною технікою та інтернетом, про підвезення дітей до місць навчання та рівень оволодіння іноземною мовою, про ступінь захворюваності та сімейні форми виховання дітей-сиріт, а й думати скільки людей і в яких умовах займається спортом, скільки коштів виділяється на спорт і на що саме.

Але як не дивно, народні обранці не підтримали таку ініціативу, відмовивши спортивній сфері у додаткових засобах адміністративного впливу та стимулювання розвитку, які діють в інших напрямках гуманітарної і не тільки сфери.

І  справа не в тому, що дуже скоро райони, а з ними з райдержадміністрації, відійдуть у минуле. Справа у ставленні до спортивної сфери.

Не хочеться вірити, що це зневага до спорту, але результат голосування чітко демонструє протиприродну, деструктивну позицію присутніх на цьому засіданні чотирьох депутатів (Гондарева Г.В., Криницький Є.А., Толубець Г.О., Шадрін В.М.), до речі, всіх педагогів. Очевидно, що у їх розумінні фізкультура і спорт не є державними пріоритетами, а відтак увага до цієї сфери  має приділятися за залишковим принципом.

Як це назвати? Тільки абсурдом, відсутністю логіки і здорового глузду. З такою ситуацією в жодному разі миритись не можна і треба шукати інші шляхи для вирішення цього питання, що неодмінно зробить систему спорту області набагато сильнішою.   

Втім прикро, що в обласній раді й сьогодні трапляються випадки на стільки необдуманих рішень. Але відрадно, що більшість депутатського корпусу все ж мають виважене, позитивне ставлення до спорту і розуміють необхідність його всебічної підтримки, в тому числі й адміністративно-управлінськими методами, що не раз було доведено при голосуванні питань спортивної сфери.

 

Теги:

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину