Pik
Сьогодні, 23 Октября 2018
07.08.2018
513
0

Не лише капличка, але й мечеть – про КПВВ на адмінмежі з Кримом

Не лише капличка, але й мечеть – про КПВВ на адмінмежі з Кримом

Голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв стверджує, що у сервісній зоні на КПВВ на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом може з’явитися не лише капличка, але й мечеть – якщо знайдеться інвестор.

Про це голова ОДА заявив 6 серпня, на спільній прес-конференції з Міністром з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадимом Чернишом, відповідаючи на запитання журналістів, передає ПІК.

«КПВВ мають дві функції – державну, за яку відповідає держава і виділяє на це кошти а саме: на пункти перетину, на роботу прикордонників, митників, роботу спецслужб. І є сервісна зона – вона формується за рахунок коштів меценатів», - відзначив Гордєєв.

Як пояснив Гордєєв, відповідаючи на запитання тележурналіста: «Якщо ваш шановний канал хоче, наприклад, проінвестувати спорудження, поруч з капличкою, поставити, наприклад, мечеть чи інше – будь ласка, звертайтесь, будемо розглядати це питання. Це наш внесок і бізнесу України, який хоче там щось зробити краще».

Він також попросив не використовувати слово «капітальний» в тому, що стосується спорудження КПВВ.

Його підтримав Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш. Він відзначив, що дебати навколо того капітальні чи не капітальні споруди КПВВ мало цікавлять громадян, які їдуть з окупованої території.

«Хіба людина, яка їде з Джанкоя чи Сімферополя – хіба її це цікавить? Їй туалет потрібен, вода, швидко пройти всі процедури, від спеки чи від снігу чи дощу заховатися. Що це за людина може занурювати нас в бюрократичні дебати і заводити їх в глухий кут? Я вважаю, що ми і так трохи затягнули з тим КПВВ», - відзначив міністр.

«По КПВВ – є урядове рішення, є проект і цей проект буде реалізовуватися, на це виділені урядом кошти вперше за кілька років. Проект надзвичайно амбітний, передбачає комплекс заходів для максимального задоволення потреб людей, які рухаються з окупованої території на територію, яка контролюється урядом. Загальна міжнародна практика. Сервіси рідної держави для громадян мають бути максимально наближені до лінії зіткнення на Сході і до адміністративної межі в Криму. Чим ближче сервіси - тим краще», - відзначив міністр.

«Проект КПВВ розроблений фахівцями, які не належать ні до нашого міністерства, ні до міністерства інфраструктури, ні до ХОДА», - відзначив Вадим Черниш.

«Проект розробляв проектний інститут СБУ», - пояснив міністр і запевнив, що у ньому враховані питання і безпеки і питання сервісів, надавали пропозиції цивільні відомства.

Як раніше передавав ПІК, Кабмін виділив більше 100 млн грн на будівництво КПВВ «Каланчак» і «Чонгар» на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом.

ПІК також писав про те, що інформація про можливе розміщення на КПВВ, на адмінлінії з тимчасово окупованим Кримом, каплички та музею окупації, викликала обговорення в соцмережі Фейсбук.

 

 

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину