Pik
Сьогодні, 30 Березня 2020
04.01.2020
740
0

Названі причини масової загибелі риби у Рибальчому на Херсонщині

Названі причини масової загибелі риби у Рибальчому на Херсонщині

«Ніякої екологічної катастрофи не було, це була надзвичайна подія» - такі висновки зробив голова робочої групи з вивчення причин масової загибелі риби у Дніпро-Бузькому лимані в районі селища Рибальчого Голопристанського району, заступник голови облдержадміністрації Вадим Чабан. Він розповів сьогодні кореспондентам Суспільного про роботу фахівців:

"Ми організували колективний виїзд як фахівців, так і представників ДСНС, і 9 листопада провели повторний відбір проб в 5 місцях, із зануренням аквалангістів, щоб подивитись стан кар’єру. Треба було виключити втручання фізичних осіб, одна з версій була – викид небезпечних речовин. За результатами встановлено, що на дні кар’єру дуже високий рівень мулу. Для того, щоб зробити висновки, ми витребували проєкт розробки кар’єру, Каховської ГЕС, опрацювавши документи, комісія встановила – риба загинула від задухи, у зв’язку із повною відсутністю кисню у воді, і великим вмістом аміаку і сірководню.

На той час було перевищення температури на 5 градусів тепла, було багато вітрів, які воду з лиману видували в гирло Дніпра, нами виявлено, що тоді були порушення скиду води, і вода надходила у менших обсягах. Оцінка впливу на довкілля при розробці кар’єру була зроблена так, що водообмін буде здійснюватись вдвічі ширшою водоймою, кар`єр не працював взагалі рік, та біомаса, яка виникала, не пригнічувалась. Всю інформацію ми опрацювали і передали до Національної поліції.

Нагадаємо, 3-го листопада 2019 року працівники рибоохоронного патруля зафіксовали факт масової загибелі риби у піщаному кар’єрі Херсонського торгового морського порту, біля селища Рибальчого Голопристанського району. Тоді загинуло більше 2 млн особин риб.

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину