Pik
Сьогодні, 20 Октября 2019
11.10.2017
443
0

Науковці-аграрії зі США відвідали господарство на Херсонщині

Науковці-аграрії зі США відвідали господарство на Херсонщині

Фермерське господарство у  смт Верхній Рогачик «Росток» відвідали науковці-аграрії зі Сполучених Штатів Америки.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук відділ АПР Верхньорогачицької  РДА, передає ПІК.

У рамках програми по обміну досвідом  Херсонщину відвідали директор Південного центру Університету штату Огайо доктор Томас Ворлей та завідувач відділу водних, земельних і біоенергетичних ресурсів цього університету доктор Рафік Іслам. Американські вчені розповіли про досвід використання зрошуваних земель в США, ознайомилися з основними досягненнями і перспективними напрямами роботи Інституту зрошуваного землеробства НААН України.

Цього року гості з США разом з кандидатом сільськогосподарських наук, старшим науковим співробітник Інституту водних проблем і меліорації НААН (Київ) Наталією Діденко та науковим співробітником Інституту зрошуваного землеробства НААН (Херсон), доктором сільськогосподарських наук Миколою Малярчуком побували у Верхньорогачицькому районі.

Разом з представниками місцевої влади вони  відвідали фермерське господарство «Росток», яким ось уже понад два десятиліття керує В’ячеслав Малахов.

Насамперед вони ознайомилися з технічним арсеналом цього господарства, побували на полях, де нині дозріває соняшник та сорго.

Ось уже дев’ять років тут вирощують зернові та олійні культури за No-Till технологією. Це так званий нульовий варіант, коли не здійснюється оранка грунту, а всі пожнивні рештки залишаються на полях, створюючи з часом суцільний покрив грунту, зберігаючи в ньому вологу і захищаючи верхній шар грунту від літньої спеки.

Гості - науковці-аграрії   власноруч перевіряли товщину покриву на полях, підтверджуючи. Що грунт ще й нині тримає в собі вологу, зблизька розглядали кошики соняшника та «грона» сорго, переконуючись, що вони дадуть високий урожай.

Цього року у фермерському господарстві було 370 гектарів озимої пшениці. Зібрали з них 1562 тонни зерна. А це по 42,2 центнера з кожного гектара. Зараз у господарстві підбивають остаточні підсумки по вирощуванню льону. Його зібрано з площі 100 гектарів. А незабаром і до збирання соняшнику та сорго черга дійде. Соняшник вирощено на 400 гектарах, сорго – 150.

Учасники зустрічі також оглянули і поле, засіяне гірчицею. Її використали як покривну культуруНезабаром це поле буде засіяне озимою пшеницею. Звісно, без ніякої оранки чи якогось іншого обробітку грунту.

Зараз влада району спільно з інвесторами проекту працює над тим, щоб створити в районі (на території Ушкальської сільської ради) виробничо-логістичний центр по переробці сировинної сільгосппродукції.  Про це гостям розповів перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Биков.

 

 

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину