Pik
Сьогодні, 22 Февраля 2019
05.02.2019
195
0

Науковець з Херсонщини візьме участь у 24-й Українській антарктичній експедиції

Науковець з Херсонщини візьме участь у 24-й Українській антарктичній експедиції

Цього року зимувати на станцію «Академік Вернадський» вирушать 10 чоловіків та 2 жінки – конкурсна комісія визначила основний склад 24-ої річної Української антарктичної експедиції (УАЕ), повідомляє Міністерство освіти і науки України, передає ПІК.

Керівником обрано відомого науковця Ігоря Дикого – доцента кафедри зоології Львівського національного університету ім. Івана Франка, який має значний досвід зимування в Антарктиді.

Одна з учасниць працюватиме на станції лікарем, а інша проводитиме дослідження з біології. Серед чоловіків також один вчений біолог, 2 – геофізики, 3 – метеорологи, а також системний механік, дизеліст-електрик, системний адміністратор зв'язку, кухар.

Дві третини учасників – 8 осіб – раніше вже хоча б раз зимували на станції, а четверо поїдуть вперше. Для науковця Богдана Гаврилюка це вже буде рекордна восьма експедиція. Четверо обраних фахівців вже зимували разом і досить нещодавно (2015-2016 та 2017-2018). Семеро майбутніх зимівників – кияни, по одному зі Львова, Харкова, Одеси, Закарпаття та Херсонщини. Один з учасників експедиції – ветеран АТО, інша – медик-волонтерка ГО «Захист Патріотів».

З Херсонської області участь у експедиції братиме Квятковський Олександр Сергійович (Відокремлений структурний підрозділ «Новокаховський коледж Таврійської державної агротехнічної академії» м. Нова Каховка Херсонської обл.). На станції він буде системним адміністратором зв’язку.

Наразі всі спеціалісти мають пройти медичне обстеження та спеціальні кількаденні тренування перед виїздом в Антарктиду, який заплановано на кінець березня 2019 р.

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину