Pik
Сьогодні, 27 Октября 2020
25.09.2020
555
0

НАТО розширить співпрацю з Херсонщиною

НАТО розширить співпрацю з Херсонщиною

НАТО розширить співпрацю з Херсонщиною. Про це 24 іересня під час брифінгу за підсумками двосторонньої зустрічі з очільником області Юрієм Гусєвим заявив Голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков - повідомляє пресслужба Херсонської ОДА.

“Ми обговорили можливості нашої подальшої співпраці, й зокрема збільшення кількості заходів, які реалізовуватимуться на Херсонщині. Серед іншого, вони стосуватимуться підвищення рівня обізнаності громадян щодо НАТО, євроінтеграційних процесів та важливості співпраці Альянсу з Україною”, - розповів Александер Вінніков. 

Він також зазначив, що НАТО у політичному та практичному контексті підтримує територіальну цілісність України та всіляко допомагає їй. Зокрема, на Херсонщині діють окремі програми з підтримки військовослужбовців та журналістів.
За словами Юрія Гусєва, під час зустрічі також досягнуто домовленостей щодо реалізації спільних проєктів гуманітарного спрямування: освітніх, інформаційних та культурних. 

Окрім того, Александер Вінніков зазначив, що військові навчання, які проходять наразі на Херсонщині, є гарним прикладом того, як Україна імплементує нові практики, засновані на стандартах НАТО. За його словами, це дуже важливий крок, який допоможе Україні поглибити співпрацю з НАТО, а також скористатися можливостями долучитися до обміну досвідом. 

Варто зазначити, що в Україні затверджена та діє Річна національна програма (РНП) – стратегічний національний документ, що за формою та змістом наближений до Плану дій щодо членства в НАТО. Основна мета завдань, які містить документ, – досягнення відповідності критеріям членства в Північноатлантичному Альянсі. У контексті реалізації програми на Херсонщині втілюється ряд заходів.

Так, у грудні 2019 року в рамках програми «Шлях з бою додому» завершено проведення курсів з перепідготовки військовослужбовців Херсонського гарнізону, які заплановані або звільнені в запас чи відставку.

Крім того, за ініціативою обласної державної адміністрації 26 листопада 2019  року під час робочого візиту Президента України до Естонської Республіки було укладено Декларацію про наміри між Міністерством оборони України і Міністерством оборони Естонської Республіки щодо співробітництва стосовно територіальної оборони в Україні. Документом передбачається розробка та реалізація на Херсонщині пілотного проєкту зі створення територіальної оборони за принципами естонського добровольчого воєнізованого формування «Кайтселійт».

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину