Pik
Сьогодні, 22 серпень 2019
19.08.2014
161
0

Херсонские раки дорогие

Херсонские раки дорогие

Багато людей люблять поласувати вареними річковими раками та ще й запити цю смакоту холодним пивом. Раків можна купити, а можна й самому впіймати. Як зробити правильно, аби було і смачно і не потрапити у халепу?
Почнемо з того, що знаряддя, способи, дозволені строки лову, кількість та розмір раків дозволених до вилову визначено Правилами любительського і спортивного рибальства (пункти 4.5, 4.6, 4.11).
Лов раків дозволяється :
- ручним збором;
- раколовкою - «хапкою» з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм, волосінню з приманкою і рогаткою;
- «розщіпом» - не більше п'яти снастей на ловця.
Забороняється лов раків у нерестовий період, під час линьки і виношування ікри, а також у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.
Одній особі дозволяється вилов раків, розміром не менше 10 см, за одну добу :
- на водоймах загального користування - 30 шт.
Довжина раків вимірюється від середини очей до кінця останньої пластинки хвостового плавця.
Також повідомляємо, що згідно наказу Херсонрибоохорони від 12.08.2014 р. № 94, заборонено промисловий та любительський лов річкових раків у Дніпровсько-Бузькій естуарній системі та Каховському водосховищі в зоні контролю Херсонрибоохорони, на період другої линьки з 15.08.2014 по 20.09.2014.
Не зайвим буде нагадати рибалкам - любителям та користувачам водних біоресурсів, що відповідно до Такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення громадянами України, іноземцями та особами без громадянства цінних видів водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах України затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.2011 року № 1209, за незаконний вилов, однієї особини рака необхідно сплатити 25 грн. 50 коп.
Крім цього за порушення Правил рибальства, Кодексом Україні про адміністративні правопорушення передбачені штрафні санкції.
А тепер зважте - чи варто хвилинне задоволення такої ціни?

Головний державний інспектор
Херсонрибоохорони О.І. Яковлев 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину