Pik
Сьогодні, 12 Ноября 2019
27.08.2015
174
0

Нардеп Спиваковский поделился первыми результатами поездки в Швецию

Нардеп Спиваковский поделился первыми результатами поездки в Швецию

"Сьогодні видався дуже продуктивний день у Стокгольмі. Перші враження - виконання Законів та правил без жодних виключень, особиста відповідальність кожного за підтримку належного стану у всіх сферах, - паркування, дотримання правил дорожнього руху, підтрімка чистоти та інше. Неналежне виконання - відповідне покарання.

Отже, щодо програми. Перш за все, ми з делегацією депутатів у супроводженні Посла України у Королівстві Швеція Ігоря Сагача завітали до Посольства України у Швеції. Пан Посол розповів нам про сучасний стан справ між Україною та Швецією, цікаві факти з історії відносин наших країн, про особливості двосторонніх відносин та плани щодо подальшої діяльності.

Наступна зустріч відбулася у шведському Парламенті Рикстазі, де ми з колегами зустрілися з депутатом Крістером Хаммарбергом. Необхідно відмітити надзвичайну зацікавленість у співпраці, незважаючи на те, що Парламент починає свою роботу тільки 15 версня, відбулася зустріч, під час якої протягом майже двох годин ми обговорювали подальше бачення діяльності депутатських груп міжпарламентських зв'язків між нашими країнами, реформи в Україні, на яку допомогу та підтримку з боку Швеції ми сподіваємося. Наш шведський колега найбільше виявляв цікавленість до питань децентралізації та стану української економіки. Обговорюючи тему необхідності започаткування програм подвійних дипломів, пан Хаммарберг зазначив про високу освіченість українців, з якими зустрічається у Швеції. Також ми мали можливість відвідати залу засідань та дізнатися деякі цікаві факти роботи парламентаріїв Швеції. Так, нас вразили наступні: якщо депутат коаліції чи опозиції за станом здоров'я не може бути присутнім на засіданні, вони домовляються з опонентами, щоб також одна людина була відсутня задля збереження справедливої рівності; після дебатів - обов'язково опоненти мають потиснути один одному руку; тільки одне голосування відбувається не електронним шляхом, а з використянням бюлетнів - це вибори спікера; підтримка строгої дисципліни у залі засідань, жодних образ не може бути сказано під час виступу та багато іншого. Отже, робота, перш за все, будується на глибокій повазі один до одного. Попередньо ми обговорили план подальшої роботи груп з паном Хаммарбергом та домовилися про візит депутатів групи до України восени.

Наша третя зустріч була в Міністерстві Закордонних Справ з паном Стефаном Гуллгреном, директором департаменту по роботі зі Східною Європою та Центральною Азією, який був Послом Швеції в Україні з 2008 по 2013 роки. Ми з колегами спочатку окреслили конкретні питання, які перш за все потребують вирішення. Я зауважив на важливості інтеграції в європейську спільноту через освіту, побудови кластерної моделі взаємодії університетів та ринку праці, питання подвійних дипломів, досвіду запуску функціонування різних інструментів, необхідності встановлення контактів для того, щоб передати відповідним людям на рівень деталізації, надаючи цим самим доступ до відповідних ресурсів. Олександр Горбунов, говорячи про децентралізацію, зауважив про появу мотивації залучати інвестиції на місцевому рівні, необхідності вивчення досвіду фінансистів, досягнень у сфері енергоефективності, і найактуальніше - допомога пораненим у зоні АТО та реабілітація після перебування на фронті. Тарас Кремінь зазначив, що нагальним є питання тимчасового помешкання для вимушених переселенців. важливості проведення бізнес-форуму для залучення інвестицій у сфери, які мають потенціал бути розвиненими в Україні, необхідний аудит з питань ефективного використання тепла та поводження з побутовими відходами. Тарас Кремінь також зауважив на особливості збереження Швецією шведської мови як офіційної протягом довгого часу, незважаючи на високий рівень використання англійської мови. Костянтин Іщейкін наголосив на важливості не просто давати одноразові вирішення питань, а саме отримання консалтингу на основі досвіду Швеції для постійного подальшого розвитку, що дозволить зекономити час та уникнути можливих помилок, а також послідуючий аудит. Назвавши сильні сторони України, серед яких агро-, ІТ-сфери, Костанин відмітив, що ресурс у вигляді підростаючого покоління не використовується в повному обсязі. Вирішення цих питань має статати важливими кроками у досягненні цілі побачити Україну такою, якою ми прагнему її побачити.

У позиціях, які виголосив потім пан Гуллгрен ми отримали чіткі поради для України та позиції Швеції:

1. Розуміння вибору, який має зробити Україна, які провести реформи, що будуть надалі визначати її внутрішню та зовнішню політику, як незалежної від інших країни. Право робити вибор - право обирати майбутнє. Для Швеції важливо, щоб таке право зберігалося за країнами.
2. Сумісними зусиллями необхідно підвищувати для агресора ціну своїх дій, з їх боку - шляхом рішень введення санкцій, а Україна, зі свого боку найбільше може себе захистити проведенням та підтримкою реформ, не зважаючи на дії агресора.
3. Отримання досвіду від інших країн, як можливість уникнення помилок та досягнення результатів значно швидше.
4. Регулювання економіки та відміна занадто високих вимог, як шлях до залучення інвестицій. Необхідно розповідати про досягнення і показувати зміни в реальності - тоді можна очікувати приток інвестицій.
5. Залишати відкритим ринок для експорту, адже остерігаючись конкурентів та закриваючи ринок, потім можна отримати зворотній зв'язок, а саме, будуть закриті ринки для нашого товару.
6. Говорячи конкретними цифрами, 10 млн. євро шведської допомоги направлено на допомогу переселенцям, обговорюється надання кредиту під дуже маленький відсоток у розмірі 100 млн. Євро, 25 млн.євро - щорічно на підтримку реформ.

Пан Гуллгрен виразив готовність з боку Швеції співпрацювати по конкретних питаннях задля підтримки України.

На завтра заплановано зустрічі для встановлення контактів по напрямку енергоефективності"

 

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину