Pik
Сьогодні, 17 Червеня 2019
09.09.2018
2392
0

Нардеп Віктор Чумак розповів у Херсоні, як знизити тарифи і побороти офшори

Нардеп Віктор Чумак розповів у Херсоні, як знизити тарифи і побороти офшори

Херсонщину відвідав народний депутат України і лідер Громадського руху «Хвиля» Віктор Чумак. Як і в кожному регіоні, програма візиту політики видалася досить насиченою. Один із пунктів – зустріч з мешканцями Херсона, яка відбулася в суботу, 8 вересня, на площі Свободи, передає ПІК.

2_2

Для довідки:

Чумак Віктор Васильович - юрист, генерал-майор юстиції запасу, народний депутат України 7-го та 8-го скликань. Голова Комітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією (2012—2014). Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції (2014—2016). Позафракційний. Очолив новостворений Громадянський рух «Хвиля».

Відкрито заявив, що йде у Президенти

На зустрічах з населенням у кожному місті Віктор Чумак одразу заявляє – він йде у Президенти і хитрувати, приховуючи істинні наміри від народу, не збирається, бо сам людина відверта і не терпить брехні. 6 вересня у Києві було представлено Громадянський рух «Хвиля», фактично партію зі сформованою командою, лідером якої є Віктор Чумак.

-А чого я повинен приховувати, хіба це злочин – балотуватися у Президенти? 35 років мені давно є, от 100 тис. доларів – з цим складніше трохи. Проблема Чумака полягає в тому, що у Чумака нема величезного політичного бек-граунду, що за ним немає скандалів, що він не корупціонер і його ніколи не саджали в тюрму. Будемо створювати обласний штаб на президентські вибори, з осередками у районах. Але я не буду висуватися на Президента від партії, я думаю, що висуватися на Президента потрібно від групи партій, від громадянських рухів, групи осіб і т.д.

А штаб у мене вже сформований, це надійні люди. Начальник штабу - Сергій Аверченко, народний депутат минулого скликання від «Удару», комендант майдану. Заступник начальника штабу – Рустам Реупов, нардеп минулого скликання від «Удару», він Житомира, медійник. Розбудовою осередків у нас займається народний депутат Наталя Новак, яка поруч зі мною в Раді сидить, і народний депутат минулого скликання від АР Крим Олександр Мичков. У мене створена військова рада, яку очолює недавній голова зовнішньої розвідки Віктор Гвоздь. Туди ж входять заступник командувача сил АТО Андрій Шарап, начальник штабу 58-ї бригади і ще купа військових. Є у мене й є фінансова рада, яку очолює один з найкращих фінансистів в Україні Тарас Козак, одразу говорю, це не той, який був з Медведчуком, є рада з енергетики, яку очолює Андрій Герус. У стратегічну раду входять Віталій Касько – бувший заступник Генерального прокурора України, Руслан Рябошапка – бувший заступник міністра юстиції, найкращий в Україні антикорупційний спеціаліст.

То ж коли в мене запитують, яка в мене команда, відповідаю – в мене є кого поставити. І програма буде на початку жовтня представлена, як і команда, - зазначив Віктор Чумак.

Чому вийшов із коаліції?

«Але у Вас же там був скандальчик, Ви вийшли з коаліції. Чому?», – запитали Віктора Чумака херсонці? Дійсно, у січні 2016 року нардеп заявив про вихід із фракції БПП у ВР.

-Ну це такий, навіть не скандал. А чому вийшов – дивіться, у коаліційній угоді, яку ми написали, були конкретні пункти, що потрібно робити на початку 15-го року, в середині, в кінці. Але з цих пунктів нічого не було зроблено, тобто, виходить, що збрехали людям, я не хочу бути брехуном. Більше того, виходячи з коаліції, я пережив два конкурси в антикорупційні органи, я балотувався в НАБУ, був обраний членом НАЗК.

Але питання в іншому – я зрозумів, що конкурсом до НАБУ зманіпулювали і вийшов з НАЗК. Просто НАЗК насправді не було створено – обрали трьох членів із п’яти. За законом три члени НАЗК не можуть приймати жодних рішень, не можуть обрати голову НАЗК, тому що самому за себе голосувати не можна, це в тому ж самому законі прописано, як конфлікт інтересів. А нам кажуть, нічого страшного, обирайте! Почекайте, то ви хочете одразу підвести орган під незаконні призначення?! Я сказав, що не буду цього робити. Почався тиск – Чумак не хоче запускати НАЗК. Повірте, НАЗК не створено, немає реєстрації, печатки немає, зате реєструється постанова про складення повноважень Чумаком у зв’язку з переходом на іншу роботу, - розповів гість.

Зареєстрував 104 законопроекти

Віктор Чумак - народний депутат двох скликань, у Верховній Раді він 6 років. За цей час зареєстрував 104 законопроекти.

-Самий мій адекватний закон – про запобігання конфлікту інтересів діяльності публічних, політичних осіб. Ті, хто отримують зарплату від держави, є бізнесменами і вони ще отримують дивіденди, роялті, відсотки від свого бізнесу – за моїм законом 95% цих доходів перераховують в державний бюджет. Нормальний проект закону? Нормальний. І він там з 2014 року, шановні, я про нього кожний раз говорю і Парубій робить вигляд, що він мене не чує. Тому коли ви говорите – приймайте там нормальні закони, обирайте нормальних депутатів і я з ними точно прийму хороші закони, - зазначив Віктор Чумак.

Довідка про чесніть – жарт?

У мене є довідка про чесність – завив херсонцям Віктор Чумак. На обличчях у городян, які прийшли на зустріч, з’явилися посмішки. «Довідка про чесність» - у наш час звучить абсурдно, чи не так? Але абсурду немає, політик взявся пояснювати, що він мав на увазі під «довідкою про чесність».

-Бачите, вам смішно стало. В кінці 2017 року з Генпрокуратури прийшла «тєлєга» за підписом заступника Генерального прокурора, от у Чумака Віктора Васильовича є неточності в декларації, земельні ділянки, будинок незадекларований, 54 кв. метри, 1902 року побудови. І НАЗК на підставі звернення Генпрокуратури починає робити повну перевірку декларацій Чумака. Два місця, ще два місяці, потім ще місяць робить.

Я вже звертаюся: а які підстави продовження терміну? Але ситуація така, що ніяких порушень вони не знайшли. Я отримав довідку від НАЗК, що в моїх деклараціях ознак незаконного збагачення не виявлено, розбіжностей у майні не виявлено, а ДФС навіть видала довідку за 20 років, що мої прибутки перевищують мої розходи над видатками, так що я в профіциті. Тобто, мені не треба нічого пояснювати, звідки будинок, звідки машина. В мене є довідка, що я чесний, хай хтось покаже таку ж саму.

Також Віктор Чумак без жодної затримки відповів на запитання одного з херсонців – скільки коштує проїзд у київському метро? – 8 гривень, - сказав нардеп, виявляється, він, буває, користується метро…

-Я ходжу київськими вулицями, в магазин, аптеку, на базар і в мене немає охорони, - сказав Чумак.

Треба змінювати систему

Чому в Україні все так не до ладу? – запитання, яке цікавить не лише херсонців. Лідер «Хвилі» Віктор Чумак запевняє, що все через застарілу, геть гнилу систему, яку аж пече змінювати.

-Якщо вам скажуть – міняти треба систему, а не людей – брехня. Система – це люди, це прізвища, які змінюються, а система залишається. Якщо є люди – носії цінностей старої системи, ви нічого не зробите, тому я вже давно говорю – треба змінювати систему зверху і до низу, так буде швидше, ніж іти в народ і ще років 20 розказувати, як її треба міняти. Я у вас у місті побачив цікавий біг-борд – «Старі казки про нове. Старі політики».

Так от я не старий політик і не новий. І, знаєте, оці маніпуляції мені дуже не подобаються, тому що обирати треба не старих і нових, високих і низьких, бородатих і лисих, треба обирати інших. І от коли зрозуміємо, що треба обирати інших – за цінностями, за поглядами, за думками, за справами, от тоді буде все нормально. А то у нас молодих політиків у Раді купа, але цінності у них старі і тому вони гірші, ніж старі політики. А як розпізнати? Та треба просто подивитися, що робила людина в цьому житті, як вона працювала, які за нею є шлейфи.

Два головні принципи

На думку Віктора Чумака, країна зміниться, якщо в ній діятимуть два головні принципи. «Перший - верховенство права, закон повинен бути один для всіх і право буде працювати. Принцип другий – невідворотність покарання. І поки не оберемо Президента, нічого не буде. Ну не хочете Чумака – ваша справа, але тоді я не гарантує, що хтось це зробить. От Президент відверто бреше про безвіз. Основою безвізу були антикорупційні закони, прийняті Верховною Радою 15 жовтня 2014 року. Ці закони розробляла моя група, починаю з березня, закінчуючи жовтнем. А він папа безвізу, твою дівізію!», - відкрито заявив нардеп.

Знизити тарифи можливо

Про тарифи хто тільки сьогодні не говорить, це тема, якою спекулюють політики. Але ж є конкретні механізми врегулювання цін на комунальні послуги.

-Як опустити ціну на газ, на воду на електрику? У всьому світі є прості рецепти, які тільки у нас не працюють. Для цього є інститут субсидій. Але ви ж субсидій не бачите, правда? А я вам скажу, чому - тому що це класична схема перекачування наших з вами грошей – платників податків із кишені держави у кишеню олігарха, того ж Ахметова, Фірташа і т.д, які є власниками цих підприємств-монополістів.

А була б політична воля і таких надавачів послуг стало б, скажімо, п’ять, і це б змінило ситуацію. Справа в тому, що монополії були в багатьох країнах, монополії рушаться двома способами – коли є хороші антимонопольні органи і коли є політична воля, по-іншому ніяк. Така ситуація була навіть у такій демократичній країні, як США, у 30-х роках минулого століття. І було прийнято спеціальні закони, які називалися антитрестівськими. Мало того, було створено орган на кшталт антимонопольного комітету і була політична воля однієї людини, яку звали Теодор Рузвельт, який взяв і зруйнував це.

А що ж зробити з нашими монополіями? Все дуже просто: приймається закон щодо розділення монополії і продажу. І гроші, до речі, їм повертаються навіть не всі, частина, тому що решта йде на сплату податків за незаконно отримані преференції при приватизації, так зробили Аргентина і Великобританія. І гроші залишаються в українських банках. 148 мільярдів доларів в офшорах! Прибираймо монополії: в політиці, в економіці і в засобах масової інформації, все, нічого не треба видумувати. І не треба розповідати про новий курс і новий суспільний договір, - сказав Віктор Чумак.

Як вивести гроші з офшорів

Щодо боротьби з офшорами, за словами Віктора Чумака, є два шляхи.

-Шлях перший – попросити, сказати, шановні, у нас величезний дефіцит капіталу в країні для того, щоб допустити процеси капіталізації бізнесу, знизити ставки кредитування бізнесу. Відповідь – ні, ми не будемо повертати, «мало лі шо». Тоді питання – а як вони туди були виведені, ті гроші? Протягом півроку-року йде процес визначення, які гроші потрапили за кордон незаконно, те що незаконно, оголошується, як гроші відмиті злочинним шляхом. Кожен долар, який відмитий, є під юрисдикцією американського уряду. І тепер знову прохання – не хочете просто повертати, то повертайте тепер вже з податками. Тобто, інструменти і механізми боротьби з офшорами є, - впевнений народний депутат.

Про депутатську недоторканість

Запитали херсонці у нардепа про недоторканість, мовляв, якщо такий чесний, чому сам із себе не зняв імунітет?

-Я прости скасування депутатської недоторканності. Чому я маю йти на поводу у популістів і відмовлятися від того, що гарантує демократій у цивілізованих країнах? Вибачайте, це звичайнісінький популізм і дурість. Це мрія кожного Президента, який хоче стати диктатором, мати в Раді всіх депутатів, підвішених на гачку. От тут, просто на площі в Херсон, мені до кишені можуть підкинути щось, приміром, героїн і місцевий ваш прокурор закриває мене на два місяці і пропав у вас депутат. Зрозумійте, у всьому світі працює депутатський імунітет. У нас зараз десять депутатів у Раді ходять зі знятим імунітетом і що їм погано стало?, відверто зізнався Віктор Чумак.

Про рейтинги

Не секрет, що низка політиків вже озвучують рейтинги потенційних кандидатів у Президенти, хоча до офіційної кампанії ще ого-го. Віктор Чумак впевнений – це спекуляції, бо сьогодні є не електорат, а фанклуби певних політиків.

-Сьогоднішні рейтинги – повна маячня. Люди будуть визначатися десь в середині лютого, не раніше. А сьогодні просто дуже мало знають, що Чумак іде у Президенти. Мене навіть в телевізор не пускають. Це називається інформаційна блокада. Але в нас ще є час, я їжджу країною, в мене є команда і, впевнений, ситуацію виправимо, - сказав народний депутат Віктор Чумак.

На останок нардеп і лідер Громадянського руху «Хвиля» сказав херсонцям, що вони можуть звертатися до нього з будь-якими питаннями рівня вирішення народним обранцем.

-Зрозумійте мене, не можна просто сидіти, склавши руки, і нічого не робити. Напишіть мені всю інформацію і ми будем довбати, там де треба, - зазначив лідер «Хвилі» Віктор Чумак.

            

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину