Народний депутат України Олександр Співаковський переконаний, що Україна може створити інноваційний прорив навіть в умовах війни.
Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбук, передає ПІК.
« В України є той ланцюжок, взявшись за який, можна вивести країну з того стану, в якому вона є. І тут нема сенсу, більш того, небезпечно, копіювати досвід інших країн. Бо інші умови, інше оточення, інший час, інша ментальність. Але подивитися, порівняти, проаналізувати - це інша справа. І прийняти власне рішення, щодо швидкої розбудови країни. Просто йти в фарватері філософії розвитку інших країн - це шлях лузерів у глухий кут!», - написав нардеп.
«Україна, як на мене, має неперевершений людський капітал, ще не погану середню освіту, на базі якої можна створити інноваційний прорив. Потрібні великі інвестиції в розвиток людського капіталу.
І ці інвестиції повинні бути на кожному рівні розвитку людини, розпочинаючи від дошкільної, початкової і закінчуючи вищою освітою, включаючи інфраструктуру навчання протягом всього життя. І ці інвестиції це не тільки фінансові. Бо гроші можуть бути використанні не ефективно.
Читайте також: куди вкладати капітал
Не маючи законодавчої, організаційної, юридичної складових, які повинні стати основою імплементації - не можна змінити поведінки суб’єктів і як наслідок дивитись на подальшу міграцію людей», - вважає Співаковський.
«Я себе питаю -:"Чи є та людина чи орган влади, будь яка інституція, яка комплексно відповідає за те, що відбувається з розвитком людського капіталу країни?". Хто взагалі відповідає, що чисельність населення катастрофічно зменшується. Приклад Ізраїлю показує, що війна не є основним аргументом. А приклад Сінгапура, що при наявності волі, можна в одне покоління вирішити основні проблеми. А приклад розбудови української армії та озброєння - взагалі показує, що нічого неможливого нема.
Також читайте: на Херсонщині впроваджують регіональне замовлення для села
Вважаю, що прийшов час, коли держава, на всіх рівнях повинна оголосити час інвестицій в розвиток людського капіталу. І це повинна бути не просто чергова програма, а бо текст Закону. В кожному рішенні влади, включаючи і прийняття бюджету, повинен бути пріоритет розвитку людини. Кожне рішення повинно йти від бачення того, як воно вплине на розвиток людського капіталу», - вважає нардеп.
«Для забезпечення такої політики, повинен бути відповідний орган, який повинен забезпечити сталий розвиток країни, в цілому, і територій, в балансі через гармонійний розвиток самого головного, що у нас є - людини!
Сьогодні ми маємо багато різних органів, які відповідно за Законом, забезпечують різні контексти розвитку людини. Це і освіта, наука, молодь, спорт, соціальні та пенсійні органи. Але дисгармонізація їх роботи очевидна. Населення зменшується. Молодь покидає Україну. Ми повинні використати свій шанс. А українці це зможуть. Приклад боротьби за незалежність це підтверджує! Головне - замість сліпого копіювання закордонного досвіду, який може привести до створення сервісної нації, оголосити та імплементувати Українську візію -"Людський капітал та його розвиток понад усе!", - написав нардеп.
Також читайте: область відчуває дефіцит вчителів та лікарів у сільській місцевості
Також він підкреслив, це пост без деталізації, «але після ранішньої розмови з вчителем початкових класів, якій розповів мені про конкретні деталі змін».
Новини по темі
Коментарі
Залишити коментар
Останні новини
Останні відеорепортажі
Останні фоторепортажі
Зараз читають
наверх
Підписатися на новини
Запропонувати новину