Pik
Сьогодні, 03 Березня 2021
10.03.2017
1163
0

На сьогодні використання водних біоресурсів у межах територій та об’єктів ПЗФ не врегульоване

На сьогодні використання водних біоресурсів у межах територій та об’єктів ПЗФ не врегульоване

Як зазначив голова департаменту екології та природних ресурсів ХОГА Юрій Попутько - Департамент екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації занепокоєний ситуацією, що склалася навколо спеціального використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, зокрема використання водних біоресурсів. Про це повідомляє ПІК
Справа у тому, що з 14 лютого 2017 року набрав чинності наказ Мінагрополітики України № 5 від 18 лютого 2017 року «Про затвердження рибальства у 2017 році».
Документом впорядковано організацію промислового рибальства у дніпровських водосховищах та адаптовано деякі правила для користувачів, що ведуть промисел.
Відтепер, промислове рибальство в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду здійснюється відповідно до Закону України «Про природно-заповідний фонд України», згідно з режимами цих територій та об'єктів, що визначені у положеннях про них та в проектах організації території об'єкта ПЗФ. Наукові лови у межах територій та об'єктів ПЗФ здійснюються відповідно до наукових програм науково-дослідних (наукових) установ, розглянутих та схвалених Міністерством екології та природних ресурсів України, погоджених відповідними спеціальними адміністраціями територій та об'єктів ПЗФ.
Спеціальне використання природних ресурсів в межах територій та об'єктів ПЗФ здійснюється в межах ліміту та на підставі дозволу на спеціальне використання природних ресурсів в межах територій та об'єктів ПЗФ. Користувачі водних біоресурсів мають бути ознайомлені з режимом територій та об'єктів ПЗФ й особливими умовами використання водних біоресурсів.
Так, нормою статті 9-1 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» встановлено, що спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів ПЗФ здійснюється в межах ліміту та на підставі дозволу на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів ПЗФ. Порядок видачі дозволів на спеціальне використання природних ресурсів і встановлення лімітів на використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів ПЗФ загальнодержавного значення визначається Кабінетом Міністрів України.
Проте, положенням про порядок видачі дозволів на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів ПЗФ, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1992 року № 459 «Про порядок видачі дозволів на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду і встановлення лімітів використання ресурсів загальнодержавного значення», визначено порядок видачі дозволів на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів ПЗФ, крім водних, а також водних біоресурсів, підприємствам, установам, організаціям і громадянам.
Крім того, з переліку ресурсів на які здійснюється видача дозволів на спеціальне використання природних ресурсів абзац п'ятий пункту 4 виключено на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2013 року № 801 «Про затвердження Порядку видачі дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах) або відмови в його видачі, переоформлення, видачі дубліката та анулювання зазначеного дозволу», яким до речі визначено, що дія дозволу не поширюється на використання водних біоресурсів, які перебувають в межах територій ПЗФ, а також водних біоресурсів, що занесені до Червоної книги України.
Отже, наразі користувачі водних біоресурсів мають дозвіл на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах), що не поширюється на використання водних біоресурсів, які перебувають в межах територій ПЗФ і, отримати дозвіл на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів ПЗФ не мають можливості у зв'язку з тим, що на сьогодні питання спеціального використання водних біоресурсів у межах територій та об'єктів ПЗФ законодавчо не врегульоване.
З метою попередження порушення вимог природоохоронного законодавства, Департамент листом від 10 лютого 2017 року № 2-01-7/0/17/013.2.2-383 звернувся до Мінприроди України з проханням привести постанову Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1992 року № 459 у відповідність, адже порушення правил рибальства тягне за собою адміністративну відповідальність.
Разом з тим, здійснення в межах територій та об'єктів ПЗФ забороненої господарської діяльності тягне за собою накладання штрафу на громадян від дев'яти до двадцяти чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів чи без такої і на посадових осіб - від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів (ст. 91 Кодексу України про адміністративне правопорушення).

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину