Pik
Сьогодні, 12 серпень 2020
17.03.2016
285
0

На Херсонщині триває унікальний фестиваль «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви»

На Херсонщині триває унікальний фестиваль «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви»

З 22 лютого по 22 березня 2016 року у нашій області проводиться II обласний фестиваль виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви».

Засновники та організатори фестивалю - управління культури Херсонської облдержадміністрації, управління освіти і науки Херсонської облдержадміністрації та КЗ «Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради.

Основне завдання цього унікального, єдиного в Україні, заходу - популяризація та презентація творчості нашої сучасниці, поета світового масштабу. Цьогорічний Фестиваль робить акцент на творах громадянської лірики, поезії патріотичного звучання.

До участі у фестивалі запрошені всі жителі області віком від 12 років, які презентують твори Ліни Костенко або авторські роботи за мотивами творчості поетеси у категоріях «читці», «вокалісти», «автори» власних віршів та «художники-ілюстратори».
Фестиваль проводиться у два етапи. I-й - відбірковий вже пройшов у районах та містах Херсонської області з 22 лютого по 15 березня.
II етап - обласний відбудеться 22 березня у Херсоні і завершиться фінальним гала-концертом на сцені обласного палацу молоді і студентів.

В української поетеси Ліни Костенко багато прихильників серед жителів Херсонщини.

Це можна сміливо стверджувати, зважаючи на популярність присвяченого 85-річчю поетеси І Фестивалю, що проводився в нашій області минулого року.
Вірші Ліни Костенко по-особливому актуальні зараз, коли Українська держава знову стоїть на роздоріжжі, обираючи свою майбутню долю. Тож сьогодні ми з вами ще гостріше відчуваємо феномен Людини, Поетеси, Українки, яка і своїм словом, і навіть красномовним мовчанням зцілює душі, рятує їх, вселяє віру ...

А скільки українців без жодного пафосу називають Ліну Василівну Совістю нації! Адже це вона, публічно відмовившись від звання Героя України, обґрунтувала свою позицію категоричним: «...політичної біжутерії не ношу».
Письменниця, передаючи бійцям добровольчого батальйону особливого призначення МВС України «Київ-1» в зону АТО кілька власних збірок віршів з автографами, на титульному аркуші однієї з книг написала такі рядки:

І жах, і кров, і смерть, і відчай,
І клекіт хижої орди,
Маленький сірий чоловічок
Накоїв чорної біди.

Це звір огидної породи,
Лох-Несс холодної Неви.
Куди ж ви дивитесь, народи?!
Сьогодні ми, а завтра - ви.

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину