Pik
Сьогодні, 29 Березня 2020
02.08.2017
539
0

На Херсонщині “опоблоківців” просять не втягувати дітей у політику

На Херсонщині “опоблоківців” просять не втягувати дітей у політику

Актив регіональної організації опоблоку оприлюднив гнівну заяву, в якій від керівництва ОДА вимагають звільнити начальника управління освіти, науки та молоді ОДА Євгена Криницького.

«У зв'язку з грубим порушенням начальником Департаменту освіти, науки і молоді Херсонської ОДА Євгеном Криницьким норм Конституції України, вимагаємо звільнити Криницького Є. з займаної посади. Згідно з ініціативою обласного Департаменту освіти, науки і молоді, який очолює Є.Криницький, усі перші класи Херсонської області з цього навчального року змушені перейти на українську мову навчання», - йдеться в заяві опоблоковців (заява оприлюднена соцмережах російською мовою - ред.).

ПІК звернувся за коментарем з цього приводу до заступника голови ОДА Андрія Балоня, який курує гуманітарний блок, в тому числі, і роботу управління освіти науки та молоді ОДА (саме так правильно називається структурний підрозділ, який очолює Євген Криницький - ред.).

 

Якою буде реакція керівництва ОДА на таку заяву політичної партії?

"Я можу сказати про управління освіти, і, зокрема, Криницького Євгена Анатолійовича, що нас абсолютно влаштовує робота, яку вони проводять. Заява опоблоку нічим не обґрунтована - це лише емоції, які, насправді, вже не відповідають вимогам часу. Тут не може навіть бути дискусії в правовій площині, - відзначив у розмові з кореспондентом ПІК заступник голови ОДА. - Нормативно-правові акти чітко регламентують правові відносини, про які згадує пан Федін(Василь Федін - керівник фракції опоблоку в облраді та регіональної організації - ред.)".

"Криницький і управління освіти реалізовують державну політику в сфері освіти, де чітко визначено, що українська мова - це є мова навчання в закладах системи освіти. Він виконує розпорядження голови ОДА, відповідно до якого передбачено і складено графік переходу російськомовних шкіл на українську мову навчання. Це звичайний робочий процес, який триває уже не перший рік", - каже заступник голови ОДА. 

"До речі, десять років тому в Херсоні було 80% російськомовних шкіл, а зараз їх залишилось 20%. Я не розумію такої заяви - це нічого нового, це продовження тієї політики, яку реалізовує управління освіти та ОДА у сфері освіти не один рік. Це звичайний робочий процес, який покладений у чіткі графіки - з розумінням, з механізмами, для того, щоб це відбувалося більш якісно, з врахуванням потреб батьків і дітей, і педагогічних колективів, тих шкіл, які виконують цю програму», - відзначив Балонь.

Що стосується мов національних меншин, то права нацменшин захищені нормативно-правовими актами, підкреслив Балонь. «Однозначно буде забезпечена можливість навчати дітей їх рідною мовою», - відзначив заступник голови ОДА.

 

В ОДА здивовані «шкільною» заявою опоблоку: процес триває не один рік

ПІК також зв'язався телефоном з Євгеном Криницьким і поцікавився - чи знає він про заяву опоблоку і яка його думка з цього питання.

Євген Криницький переконаний, що опоблок маніпулює мовним питання.

"У першу чергу, не треба змішувати політику із державницькими справами. Я розумію, що деякі політичні сили зажди намагаються маніпулювати мовним питання, але нам в цьому випадку надзвичайно пощастило - Херсонщина є мультинаціональною областю. Ми розуміємо мову як російську, так і українську. Але наші діти, які мешкають у нас в Україні, мають вивчати українську мову - це принципова наша позиція", - відзначив Криницький.

Діти мають право і можливість вивчати російську мову - як предмет, факультативно, відповідно до програми навчального закладу, підкреслив начальник управління.

"Ми, в першу чергу, забезпечуємо вивчення державної мови. Але всім, хто бажає, надамо можливість вивчати російську мову. Як предмет, як факультатив", - зазначив Криницький.

"Більшість батьків хоче, щоб діти навчалися українською мовою - ми провели відповідне дослідження. Ми і зараз спілкуємося з батьками з цього питання. До речі, сьогодні проводили «круглий стіл» з директорами шкіл, де є російська мова навчання. І вони також сьогодні одностайно підтримали нашу ідею", - відзначив Криницький.

"Я ще раз звертаюсь до політиків - не треба вплутувати дітей у політичні ігри", - сказав Євген Криницький.

До речі, за інформацією ПІК, в області вивчають як предмет мови різних національних меншин: російську - 28514 дітей, німецьку - 14594, польську - 644, кримськотатарську - 340, новогрецьку - 35, іврит - 41, болгарську - 30.

Як раніше передавав ПІК, в Новоолексіївській школі сподівалися перейти на навчання українською мовою замість російської

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину