Pik
Сьогодні, 23 Вересня 2019
15.06.2016
163
0

На Херсонщині є потреба в сучасних комбайнах для збирання врожаю

На Херсонщині є потреба в сучасних комбайнах для збирання врожаю

На сьогоднішній день в області нараховується 2562 зернозбиральних комбайнів. Їх технічна готовність за оперативними даними - 94%, повідомили під час засідання колегії ХОДА.

Виходячи із площі збирання ранніх зернових культур на один комбайн при умові, що всі вони будуть підготовлені до жнив і вийдуть в поле, припаде 208 га при нормі 180 га. В деяких районах цей показник буде вищим. Наприклад, у Каховському, Генічеському, Каланчацькому, Горностаївському районах.

Отже в районах, де навантаження на комбайн перевищує нормативи, збирання врожаю може розтягнутися до 20-робочих днів.

Для своєчасного і якісного збирання врожаю сільськогосподарським товаровиробникам необхідно залучити на жнива з області та з інших регіонів України не менше 244 високопродуктивних зернозбиральних комбайнів.

Найбільше необхідність в них є: в Новотроїцькому (45 од), Голопристанському (40 од), Генічеському (33 од), Білозерському (32 од) та Бериславському (21 од) районах.

Складність при збиранні врожаю полягає в тому, що переважна більшість комбайнів - це морально та фізично застарілі моделі (СК-5 «Нива», ДОН-1500).

В той же час парк оновлюється незадовільно. В минулому році сільгосптоваровиробниками було придбано 105 комбайнів, Найбільше було придбано у Каховському, Скадовському, Новотроїцькому районах.

Департамент агропромислового розвитку відпрацював питання щодо надання 55 додаткових комбайнів з інших областей. 

Станом на 7 червня за інформацією районів буде додатково залучено (згідно договорів) 286 одиниці на загальну площу 93 тис.га,.

Та варто пам'ятати, зазначили на колегії, що комбайни з інших областей можуть не в повному обсязі виконати зобов'язання,адже в їхніх областях також розпочнуться збиральні роботи.

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину