Pik
Сьогодні, 04 серпень 2020
13.02.2018
4101
0

За що платять платники податків на Херсонщині

На відкриття Чемпіонату України з боксу витратять півмільйону з бюджету області

Виявляється, Херсонщина, а саме освітянська галузь, настільки багаті, що спроможні приймати та фінансувати загальнодержавні турніри. Хоча,  чого не зробиш, щоб потішити  голову Херсонської обласної ради Владислава Мангера. Шоу, яке він збирається відкривати та всіляко підтримує,  обійдеться  обласному бюджету у  півмільйона гривень, передає ПІК. Нагадаємо, мова йде про чемпіонат України з боксу серед молоді, який проводиться у м.Херсоні 12-18 лютого.

Це б було не так сумно, якби гроші витрачали на розміщення боксерів, на купівлю інвентарю чи спортивної форми для херсонських учасників Чемпіонату України. У нашому ж випадку фінансовий тягар несе Херсонське вище училище фізичної культури, яке за останній місяць перерахувало за освітлення, музичний супровід та організацію свята 460 тисяч гривень.

Читайте також: ТОП – подій 2017: про бюджетні кошти та спорт

Так, 31 січня Херсонське вище училище фізичної культури придбало на 303 тисячі грн у фізичної особи-підприємця «такі потрібні» для роботи навчального закладу алюмінієві ферми та світлодіодні прожектори з кабелями. 

 1

2

3

Також училище фізкультури оплатило послуги у сумі 155 тисяч грн з підтримки театральних і концертних заходів для технічного забезпечення… чемпіонату України з боксу серед молоді, який проводиться у м.Херсоні 12-18 лютого цього року.

Читайте також: Спортшколу «Динамо» знов намагаються захопити?

4

5

Тепер давайте розберемось, чи це законно.

По-перше, училище фізичної культури – це навчальний заклад – заклад фізичної культури і спорту, а не заклад сфери культури. Тому світильники та ферми, які потрібні для облаштування концертних або театральних майданчиків, йому не потрібні, не той профіль діяльності.

Зрозуміло, що у даному випадку має місце придбання обладнання для освітлення боксерського рингу, який встановлено в ігровій залі Училища з 12 по 18 лютого. Яка подальша доля цього обладнання, як воно й ким буде використовуватись, можна тільки здогадуватись. Не будемо вдаватись у подробиці оформлення цього придбання. Там є питання до «кведів», за якими йшли проплати. Йдемо далі.

Оплачувати послуги з підтримки театральних і концертних заходів, а по факту проводити чемпіонат України з боксу за кошти обласного бюджету заборонено законодавством.

Читайте також: «Спорт для всіх» чи для депутата Шадріна?

Статті 87 та 90 Бюджетного Кодексу України чітко розмежовують видатки державного та обласного бюджетів. Чемпіонат України - це державний захід має фінансуватися з державного бюджету. З цього питання обласна державна адміністрація сто разів надавала роз’яснення та застерігала, що «…Відповідно до підпункту «в» пункту 12 частини першої статті 87 Бюджетного кодексу України проведення спортивних заходів державного рівня здійснюється за рахунок коштів державного бюджету. Отже, правових підстав для використання коштів обласного бюджету на проведення всеукраїнських  змагань немає».

У підсумку висновок єдиний. Під приводом шляхетної ідеї та «значущої» для Херсона події маємо однозначно яскравий приклад бажання підлеглих вгодити голові облради. Раніше, до речі пан Мангер проводив подібний спортивний захід за свій кошт. Доволі пристойним та відомим був Кубок, присвячений пам'яті його батька Миколи Мангера.

Чемпіонат України з боксу – теж важливий захід, безперечно.  І все б було непогано, якби  бюджетні кошти використовувались за призначенням, а не на яскраве шоу.

Тепер слово за Держаудитслужбою.

Наталя Войтченко

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину