Pik
Сьогодні, 19 Вересня 2020
03.03.2019
512
0

На політичну рекламу скаржитись до Держпродспоживслужби марно

На політичну рекламу скаржитись до Держпродспоживслужби марно

Зазвичай, у період передвиборних перегонів зростає конкурентна боротьба між кандидатами.

За останній період суттєво збільшилася кількість звернень народних депутатів, громадських організацій та окремих громадян, які надходять до Держпродспоживслужби щодо відповідності політичної реклами, що розповсюджується в період виборчої кампанії, вимогам законодавства, повідомляє ПІК з посиланням на Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

З цього приводу є інформація, розміщена на офіційному сайті Держпродспоживслужби України: політична реклама – поза компетенцією Держпродспоживслужби.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із Положенням про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 № 667, Держпродспоживслужба є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів і рекламу в цій сфері.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач – фізична особа, яка придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов’язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов’язків найманого працівника.

Таким чином, повноваження Держпродспоживслужби щодо контролю за дотриманням законодавства про рекламу стосуються виключно інформації, яка розповсюджується з метою формування або підтримки обізнаності споживачів реклами щодо суб’єктів господарювання або товарів, робіт чи послуг.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину