Pik
Сьогодні, 02 Березня 2021
01.09.2017
959
0

Гості побували на КПВВ Чонгар та у Новоолексіївці

На межі з окупованим Кримом перебувають голова Сейму та посол Литви

Як раніше повідомляв «ПІК», з робочим візитом на Херсонщині перебувають голова Сейму Литви  Вікторас Пранцкіетіс, Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, а також інші представники цієї країни.

Загалом у делегації, не рахуючи охорони та литовських журналістів - 9 осіб. Гості вже взяли участь у заключному етапі IV Балтійсько-Чорноморського економічного форуму в Херсоні, після чого попрямували до Генічеського району.

 Як стало відомо «ПІК», делегація вже побувала на КПВВ «Чонгар», а також відвідала школу в смт. Новоолексіївка, де сьогодні, у День Знань, відкрився клас з поглибленим вивченням кримськотатарської мови. Для Новолексіївки, де мешкає одна з найбільших в Україні громад кримських татар, це має дуже велике значення. Також у програмі візиту делегації участь у заходах у місцевому будинку культури з нагоди Курбан-байраму - свята, яке відзначають мусульмани.

Під час брифінгу у Херсонській ОДА Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс так прокоментував наміри делегації відвідати адміністративну межу з окупованим Кримом.  

«Це висловлює нашу солідарність і підтримку Україні і Херсонській області, яка межує з окупованим Кримом. Частина цього візиту присвячена кримським питанням, захисту прав людини, всіх народів, які мешкають у Криму, в тому числі – кримських татар. Цьогоріч ми відзначаємо 620-ту річницю, коли кримські татари оселилися на території Великого князівства Литовського, то ж ми маємо дуже тісні історичні зв’язки і ми засуджуємо анексію Криму і дуже стурбовані порушеннями прав людини, які там відбуваються», - зазначив Януконіс.

Фото Т.Бузака

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину