Pik
Сьогодні, 02 Березня 2021
Інтерв’ю
19.08.2017
1767
0

Херсонське сміттєзвалище становить екологічну небезпеку

На Херсонському сміттєзвалищі майже 4 мільйони тон сміття - Юрій Попутько

Директор Департаменту екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Попутько розповів про проблеми Херсонського сміттєзвалища, яке переповнене і, за його словами, загрожує місту екологічною катастрофою. Про це повідомляє ПІК з посиланням на kherson.city

- Тема херсонського сміття останнім часом набула гострого звучання. Розкажіть, які наразі основні проблеми із херсонським сміттєзвалищем?

- Головна проблема в тому, що Херсонське сміттєзвалище експлуатується з усіма можливими порушенням природоохоронного законодавства.

- Які саме порушення?

- По-перше, відсутня проектна документація, згідно з якою розраховувався термін його експлуатації. Немає даних про стан тестових свердловин, пробурених для видобутку біогазу, які становлять підвищену екологічну та техногенну небезпеку. Відсутні матеріали оцінки впливу сміттєзвалища на навколишнє середовище. На жаль, департамент ЖКГ Херсонської міської ради та ТОВ «ТД Ітака», яке експлуатує полігон, так і не надали їх до Департаменту екології ХОДА. А всі ці матеріали необхідні для того щоб з'ясувати питання чи можлива взагалі подальша експлуатація міського сміттєзвалища.

Також фахівцями нашого департаменту було встановлено, що сам паспорт на сміттєзвалище закінчив свою дію ще 1 січня 2017 року.

- Але ж сміття продовжує надходити на сміттєзвалище. У яких обсягах?

- Сміття надходить, але данні про його обсяг досить дивні. Дуже здивувало працівників нашого департаменту те, що за останні 5-6 років обсяг надходження сміття зменшився майже в два рази. Якщо у ‎‎2006-2009 надходило на рік 110-120 тисяч тон сміття, то на 2016 рік у середньому 64 тис. тони на рік, у 2015 році – 60 тис. тон. Кількість людей у Херсоні не зменшилась, а кількість сміття зменшилася у два рази. Такого не буває. Це наштовхує на думку про фальсифікації. З даного приводу вже відкрите кримінальне провадження.

Що стосується паспорту сміттєзвалища, там окремий інтерес привертає остання сторінка. (Скан документів дивиться вище)

У паспорті, що надав міський департамент ЖКГ, хтось додав ксерокопію сторінки, яка начебто йде додатком №1. У паспорті, копія якого знаходилась у департаменті екології, такої сторінки не існує.

І ми не можемо зрозуміти, що це за сторінка, та хто її підписав, але дані у ній взагалі «з повітря».

- Тобто питання стоїть виключно у легітимності паспорту?

- Не тільки. За нашими припущенями, представники фірми «Ітака», яка експлуатує полігон, зменшують цифри надходження об’ємів сміття для того, щоб подовжити термін його експлуатації.

Наразі на сміттєзвалищі знаходиться ‎‎3 887 000 тон сміття. Це сміттєзвалище має межі і ця межа вже досягнута.

І це тільки за тією інформацією, що надає нам керівництво міста Херсон із заниженими показниками. Але на сміттєзвалище також возили сміття інші населені пункти області. Зараз ми з’ясовуємо хто та скільки.

- Херсонське сміттєзвалище становить екологічну небезпеку ?

- Так. І в першу чергу є загроза потрапляння шкідливих речовин у ґрунтові води, оскільки під Херсонським сміттєзвалищем знаходяться водні горизонти, і якщо токсини зі звалища потраплять туди, це може призвести до екологічної катастрофи в усьому місті. Я вважаю, що на сьогодні, будь- яка діяльність на звалищі не законна, оскільки суперечить діючому природоохоронному законодавству та несе загрозу життю і здоров’ю мешканців міста.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину