Pik
Сьогодні, 19 Вересня 2020
10.12.2018
1525
0

На Херсонщині зареєстровано новий випадок АЧС – на території мисливських угідь

На Херсонщині зареєстровано новий випадок АЧС – на території мисливських угідь

На Херсонщині у дикого кабана, що був добутий мисливцями на території мисливських угідь Князе-Григорівської сільської ради Великолепетиського району, виявили АЧС. Це перший випадок на Херсонщині захворювання на АЧС у дикій фауні.

Про це передає ПІК з посиланням на ГУ Держпродспоживслужби в області.

Про новий випадок АЧС йшла мова на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при ОДА.

«5 грудня Дніпропетровською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби було виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней дикого кабана добутого на території мисливських угідь Князе-Григорівської сільської ради Великолепетиського... Даний зразок було відібрано від дикого кабана при ліцензійному відстрілі мисливцями Великолепетиської РО УТМР», - йдеться у повідомленні.

Визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду. В осередках захворювання вживаються заходи із локалізації та недопущення поширення збудника АЧС. Це перший випадок на Херсонщині захворювання на АЧС у дикій фауні.

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія затвердила План заходів з ліквідації та профілактики АЧС на території мисливських угідь Князе-Григорівської сільської ради Великолепетиського району, зобов’язала забезпечити проведення депопуляції диких свиней в неблагополучних щодо захворювання на АЧС пунктах відповідно до вимог біобезпеки, здійснювати постійний моніторинг, у тому числі і лабораторний, за станом поголів’я диких свиней на мисливських угіддях на території Херсонської області та на території природно-заповідного фонду Херсонської області, де присутня популяція диких кабанів.

З початку 2018 року на Херсонщині зареєстровано 13 спалахів африканської чуми свиней.

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину