Pik
Сьогодні, 28 Вересня 2020
16.08.2018
3282
0

На Херсонщині встановили овочевий рекорд

На Херсонщині встановили овочевий рекорд

Херсонщина знову потрапила в Книгу рекордів України і вже вкотре - завдяки аграріям. У Бериславському районі фермери виростили найбільшу в країні плантацію солодкого перцю, передає ПІК.

Площа лану – 79 гектарів. На місці побували експерти з Національного реєстру рекордів, які й засвідчили, що в таких масштабах солодкий перець в Україні більше ніде не вирощують. Аграріям вручили диплом про встановлення Національного рекорду. Цікаво, що аби переміряти плантацію, фіксаторам рекорду довелося відмовитися від традиційного методу, з мірильним приладом під назвою курвіметр, адже поле дуже велике. Площу перцевого врожаю обраховували завдяки спеціальній електронній програмі. Додаток-навігатор, який завантажується у смартфон, вираховує довжину поля з усіх сторін, а потім обчислює його площу.

Овочева плантація унікальна не лише своїми розмірами. З’ясувалося, що на ній ростуть 112(!) гібридів солодкого перцю. М’ясисті плоди червоного, жовтого, помаранчевого, зеленого кольору різних відтінків вражають не лише виглядом, вони неповторні на смак. Насіння солодкого перцю привезене одразу з декількох країн – Нідерландів, Чехії, Франції, Італії, на Херсонщині приживається ще краще, ніж у Європі. Втім, власник поля не приховує – є свої труднощі у вирощенні такого врожаю.

-Зараз ви бачите кінцевий результат і воно тільки так здається, що все дуже легко. Насправді – сюди вкладено дуже багато людської праці. Цьогоріч нам завдала клопоту погода. Різкі перепади температур, ще навесні вдарила літня спека і треба було попотіти, а ще – вкласти немало коштів, щоб зберегти посіви. Солодкий перець, до речі, росте на крапельному зрошенні, по-іншому – ніяк. Та боротися важко не лише зі спекою, а й зі шкідниками, які можуть знищити рослину. Словом, нюансів тут маса, - розповів фермер Леонід Панарін.

Цікаво, що 80% солодкого перцю, який є на українському ринку, вирощується здебільшого на Херсонщині. Решту привозять із Туреччини, це парниковий овоч, та Європи. За смаковими якостями, солодкий перець, який виріс на відкритому ґрунті, під щедрим південним сонцем, ясна річ, найсмачніший.

 39279956_708078379534111_307427037423861760_n

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину