Pik
Сьогодні, 12 Ноября 2019
29.04.2018
1026
0

На Херсонщині відзначають 100-річчя Військово-морського флоту України

На Херсонщині відзначають 100-річчя Військово-морського флоту України

Зранку, 29 квітня, в військових підрозділах Морської піхоти ВМС України, які дислокуються на території Генічеського району, в присутності особистого складу урочисто підняли прапори України та Військово-Морських сил України.

Про це передає ПІК з посиланням на генічеське видання  "Новий візит"

"На честь 100-річчя створення військового флоту України у Генічеському районі підняли прапори України та ВМС. Під час кримського походу армії УНР 29 квітня 1918 року над військовими кораблями, які базувалися в Севастополі, були підняті українські прапори. Ця подія ввважається датою створення Військово-Морського флоту України, 100-річчя якої святкують сьогодні", повідомляє видання. 

На сторінці ВМС ЗС України у Фейсбук відзначається:

29 квітня 1918 року патріотичний тиск української більшості екіпажів кораблів ЧФ і Української громади Севастополя змусили контр-адмірала М.Сабліна, який незадовго до цього погодився обійняти посаду командувача, офіційно оголосив весь Чорноморський флот флотом УНР, та віддати наказ о 16:00 урочисто підняти українські прапори на кораблях та Севастопольській фортеці.

Згодом Святослав Шрамченко, що був свідком тих історичних подій, пізніше згадував: “29 квітня 1918 року був чудовий день. Севастопольський рейд вилискував як люстро. В год. 16. флягманський корабель Чорноморської фльоти, лінійний корабель «Георгій Побідоносець» з наказу командуючого фльотою підніс сигнал: «Фльоті підняти український прапор!». На більшості кораблів почулася команда: «Стати до борту!». На цю команду, по-старому, як це було в бойовій Чорноморській Фльоті, не розбештаній ще революцією, стали моряки вздовж борту лицем до середини корабля. «На прапор і гюйс — струнко! Український прапор піднести!». Під сурми і свист підстаршин-моряків злетіли угору матроські кашкети, піднеслися над цілою Фльотою синьо-жовті прапори і залопотіли в повітрі. Під вечір зі штабу флоту до Києва була направлена радіограма: «Браття Київської Центральної Ради! Сього числа Севастопольська фортеця і флот, що знаходиться в Севастополі, підняли український прапор. Контр-адмірал Саблін».

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину