Pik
Сьогодні, 20 Травня 2018
29.04.2018
394
0

На Херсонщині відзначають 100-річчя Військово-морського флоту України

На Херсонщині відзначають 100-річчя Військово-морського флоту України

Зранку, 29 квітня, в військових підрозділах Морської піхоти ВМС України, які дислокуються на території Генічеського району, в присутності особистого складу урочисто підняли прапори України та Військово-Морських сил України.

Про це передає ПІК з посиланням на генічеське видання  "Новий візит"

"На честь 100-річчя створення військового флоту України у Генічеському районі підняли прапори України та ВМС. Під час кримського походу армії УНР 29 квітня 1918 року над військовими кораблями, які базувалися в Севастополі, були підняті українські прапори. Ця подія ввважається датою створення Військово-Морського флоту України, 100-річчя якої святкують сьогодні", повідомляє видання. 

На сторінці ВМС ЗС України у Фейсбук відзначається:

29 квітня 1918 року патріотичний тиск української більшості екіпажів кораблів ЧФ і Української громади Севастополя змусили контр-адмірала М.Сабліна, який незадовго до цього погодився обійняти посаду командувача, офіційно оголосив весь Чорноморський флот флотом УНР, та віддати наказ о 16:00 урочисто підняти українські прапори на кораблях та Севастопольській фортеці.

Згодом Святослав Шрамченко, що був свідком тих історичних подій, пізніше згадував: “29 квітня 1918 року був чудовий день. Севастопольський рейд вилискував як люстро. В год. 16. флягманський корабель Чорноморської фльоти, лінійний корабель «Георгій Побідоносець» з наказу командуючого фльотою підніс сигнал: «Фльоті підняти український прапор!». На більшості кораблів почулася команда: «Стати до борту!». На цю команду, по-старому, як це було в бойовій Чорноморській Фльоті, не розбештаній ще революцією, стали моряки вздовж борту лицем до середини корабля. «На прапор і гюйс — струнко! Український прапор піднести!». Під сурми і свист підстаршин-моряків злетіли угору матроські кашкети, піднеслися над цілою Фльотою синьо-жовті прапори і залопотіли в повітрі. Під вечір зі штабу флоту до Києва була направлена радіограма: «Браття Київської Центральної Ради! Сього числа Севастопольська фортеця і флот, що знаходиться в Севастополі, підняли український прапор. Контр-адмірал Саблін».

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

09.05.2018
379
0
Відеорепортаж
Спогади про війну з перших вуст
08.05.2018
460
0
Відеорепортаж
Херсону є ким пишатися

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину