Pik
Сьогодні, 11 Грудня 2018
30.09.2017
633
0

На Херсонщині відкрили вітропарк

На Херсонщині відкрили вітропарк

Вчора, 29 вересня, в межах Х Міжнародного інвестиційного форуму «Таврійські горизонти» на Херсонщині відкрили вітропарк. Електростанція розташована у віддаленому Новотроїцькому районі, поблизу с. Сиваське.

Це перша черга об’єкту, потужністю 41,4 МВт. У кінцевому результаті вітропарк матиме потужність 140 МВт. На реалізацію першої черги проекту пішло 9 місяців. Інвестує у вітропарк швецька компанія «Вікрафт Україна».

Як розповів її генеральний директор, Карл Стурен, у проект вже вкладено 64 мільйони євро, це кошти самої компанії та одного з українських банків. Пан Стурен мешкає на Херсонщині вже понад 20 років, свій бізнес у регіоні він розпочинав зовсім в іншій галузі, але з часом зрозумів, що не менш перспективним напрямком є видобуток екологічно чистої енергії. Перші вітрозаміри компанія здійснила у 2010-му році, в вже у 2012-му з’явилася вітряки у Скадовському районі, на той час це була перша в СНД вітростанція потужністю 3МВт. Сьогодні у компанії 10 вітряків на Херсонщині, завдяки яким вона вийшла на перше місце в регіоні з оплати податку на прибуток та ПДВ, отримавши відповідний диплом від ДФС у Херсонській області.

Що ж до даного вітропарку, Карл Стурен не приховує, що вкладати гроші у район, розташований неподалік адмінмежі з окупованим Кримом ніхто не боявся, бо в регіоні спокійно і безпечно, зокрема й, для бізнесу. У компанії сподіваються, що відкриття електростанції на енергії природи стане поштовхом для розвитку зрошення у Новотроїцькому районі, де складні кліматичні умови.

-От ми дивимося, навколо нас чистий степ. Ви розумієте, що без зрошення тут рости нічого не буде. Я дуже сподіваюся, що прийдуть місцеві сільгоспвиробники і будуватимуть насосні станції під зрошення, адже тепер з’явилося дуже багато електроенергії. Так відкриватимуться нові робочі місця, а відтак і перспективи для розвитку даної місцевості, - генеральний директор компанії «Вінкрафт Україна» Карл Стурен.

На відкриття вітропарку прибули гості зі столиці, зокрема, голова Держагенства енергозбереження Сергій Савчук.

-Енергоефективність базується на двох стовпах-це енергозбереження і розвиток чесних технологій і саме цю чесну технологію ми маємо нагоду сьогодні відкрити. Цей вітропарк генеруватиме електричну енергію, не споживаючи годного кілограма вугілля, якого в Україні сьогодні не вистачає, жодного кубометру газу. Такі проекти направлені не лише на розвиток чисто енергії, а на нульовий викид вуглецю, а це є зміна клімату, ці два градуси, які потрібно в світі нам змінити в сторону похолодання, - зазначив голова Держагенства енергозбереження Сергій Савчук.

Наразі поблизу с. Сиваське встановлено 4 вітряки, всього ж їх буде 12. Монтаж кожного стовпа з величезним, так би мовити, пропелером займає не більше тижня.

Марина Савченко

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину