Сьогодні, 25 Листопада 2017
30.09.2017
613
0

На Херсонщині відкрили вітропарк

Вчора, 29 вересня, в межах Х Міжнародного інвестиційного форуму «Таврійські горизонти» на Херсонщині відкрили вітропарк. Електростанція розташована у віддаленому Новотроїцькому районі, поблизу с. Сиваське.

Це перша черга об’єкту, потужністю 41,4 МВт. У кінцевому результаті вітропарк матиме потужність 140 МВт. На реалізацію першої черги проекту пішло 9 місяців. Інвестує у вітропарк швецька компанія «Вікрафт Україна».

Як розповів її генеральний директор, Карл Стурен, у проект вже вкладено 64 мільйони євро, це кошти самої компанії та одного з українських банків. Пан Стурен мешкає на Херсонщині вже понад 20 років, свій бізнес у регіоні він розпочинав зовсім в іншій галузі, але з часом зрозумів, що не менш перспективним напрямком є видобуток екологічно чистої енергії. Перші вітрозаміри компанія здійснила у 2010-му році, в вже у 2012-му з’явилася вітряки у Скадовському районі, на той час це була перша в СНД вітростанція потужністю 3МВт. Сьогодні у компанії 10 вітряків на Херсонщині, завдяки яким вона вийшла на перше місце в регіоні з оплати податку на прибуток та ПДВ, отримавши відповідний диплом від ДФС у Херсонській області.

Що ж до даного вітропарку, Карл Стурен не приховує, що вкладати гроші у район, розташований неподалік адмінмежі з окупованим Кримом ніхто не боявся, бо в регіоні спокійно і безпечно, зокрема й, для бізнесу. У компанії сподіваються, що відкриття електростанції на енергії природи стане поштовхом для розвитку зрошення у Новотроїцькому районі, де складні кліматичні умови.

-От ми дивимося, навколо нас чистий степ. Ви розумієте, що без зрошення тут рости нічого не буде. Я дуже сподіваюся, що прийдуть місцеві сільгоспвиробники і будуватимуть насосні станції під зрошення, адже тепер з’явилося дуже багато електроенергії. Так відкриватимуться нові робочі місця, а відтак і перспективи для розвитку даної місцевості, - генеральний директор компанії «Вінкрафт Україна» Карл Стурен.

На відкриття вітропарку прибули гості зі столиці, зокрема, голова Держагенства енергозбереження Сергій Савчук.

-Енергоефективність базується на двох стовпах-це енергозбереження і розвиток чесних технологій і саме цю чесну технологію ми маємо нагоду сьогодні відкрити. Цей вітропарк генеруватиме електричну енергію, не споживаючи годного кілограма вугілля, якого в Україні сьогодні не вистачає, жодного кубометру газу. Такі проекти направлені не лише на розвиток чисто енергії, а на нульовий викид вуглецю, а це є зміна клімату, ці два градуси, які потрібно в світі нам змінити в сторону похолодання, - зазначив голова Держагенства енергозбереження Сергій Савчук.

Наразі поблизу с. Сиваське встановлено 4 вітряки, всього ж їх буде 12. Монтаж кожного стовпа з величезним, так би мовити, пропелером займає не більше тижня.

Марина Савченко

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

13.11.2017
1189
0
Фоторепортаж
У Херсоні обрали королеву міста
17.10.2017
1039
0
Спецрепортаж
Херсонський Jazz Band зіграв для "Барсуків"

ТОП-Новини

наверх

Підписатись на новини

Підписатись на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину