Pik
Сьогодні, 21 Січня 2021
Спецрепортаж
01.10.2017
1459
0

Нано-технології на Херсонщині

На Херсонщині відкрили унікальне підприємство

У суботу, 30 вересня, в рамках  Х Міжнародного інвестиційного форуму «Таврійські горизонти» в Голій Пристані відкрили підприємство з виробництва нано-добрив «5 element», передає ПІК.

Читайте також: На Херсонщині анонсують "5 елемент" і нано-добрива

Даний об’єкт є унікальним, адже тут запатентували технологію вирощення рослин, яку досі не використовував ніхто у світі. Її суть полягає у посиленні природних процесів, які дозволяють покращити врожаї та відродити родючість земель. Це революція у сільському господарстві. 

Технологію винайшов професор, доктор хімічних наук  Георгій Голік, який є заступником Генерального директора з наукової роботи компанії ТОВ «НВП «5 element». За десять років він створив понад 50 препаратів та 150 комбінацій у сфері мінеральних добрив. Сам професор зізнався, технологію, успішно впроваджену в життя на підприємстві, багато хто вважав фантастикою, зокрема, світові науковці.

Фантастика, яка стала реальністю

«Справа в тому, що всі рослини співіснують з мікроорганізмами і ми винайшли спосіб посилити дію мікроорганізмів, які живуть у корінні рослин і які є його спонсорами, завдяки яким рослини отримують всі поживні речовини, всі регулятори росту, фізіологічно активні речовини. Таким чином у рослин виробляються речовини, які стимулюють імунну систему, а саме фітоліксіни. І до ГМО це не має жодного відношення. Це фантастика, яка стала реальністю», - зазначив професор, доктор хімічних наук  Георгій Голік.

На підприємстві запевняють, мінеральними добривами, які тут виробляють, здатні забезпечити всю Україну. Препарати не лише дають зростання врожайності на 25-60%, а й відновлюють землю. За рахунок використання нано-добрив збільшується кількість гумусу, при чому у небувало стислі терміни. І якщо у природі рівень гумусу підвищується на 1% за 100 років, то завдяки використанню зазначених препаратів всього за три роки  його зростання у грунті відбувається на 0,014%.

Винаходом вже зацікавилися іноземні партнери

Винаходом, зробленим на Херсонщині, вже зацікавилися іноземні партнери. Наразі підприємство ТОВ «НВП «5 element» уклало угоди на постачання інноваційних мінеральних добрив з Литвою, Словаччиною, Чехією, Кіпром, Бразилією, Аргентиною, Алжиром, Єгиптом, Суданом, Тунісом, Марокко, Угандою. В’єтнамом, Індією, Шрі-Ланкою, Лаосом Брунеєм, Оманом, Маланзією, Індонезією, Камбоджею, М’янмою, Таїландом, Казахстаном, Узбекистаном, Туркменією. 

Нано-технології – це як політ на Марс, але це можливо

«Ми відправили добрива до Шрі-Ланки для компанії «Dilmah» на обробку чаю. Також  відвантажуємо по Україні. Виробництво сьогодні має можливість випускати продукцію для обробки насіння, як стартового мікродобрива, до 1 мільйону гектар на добу. Нано-технології – це як політ на Марс, але це можливо. І я дуже радий, що це розробка України, нашої Херсонщини, нашого професора, заслуженого винахідника України, доктора наук Георгія Голіка. А я як бізнесмен підтримав цю ідею», - розповів генеральний директор ТОВ «НВП «5 element» Володимир Білий.

Відкриття підприємства з виготовлення нано-добрив у Голій Пристані виявилося дуже масовим. Сюди прибули аграрії, які зацікавлені в апробації винаходу у власному бізнесі, обласна та міська влада, іноземні гості, які приїхали на Херсонщину для участі в інвест-форумі «Таврійські горизонти».

«Мають бути всі умови для того, щоб цей бізнес ріс, створювалися робочі місця, платилися податки. І, відповідно, ми за ці податки потім робимо дороги, реконструюємо дитячі садочки, школи, іншу інфраструктуру. Сьогодні, якщо чесно, я відчуваю радість, що плюс 75 нових робочих місць у м. Гола Пристань. Я думаю, що це підприємство є вимірювачем інвестиційного клімату у місті», - зазначив голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв.

Після офіційного відкриття підприємства його генеральний директор Володимир Білий провів екскурсію ТОВ «НВП «5 element». Всім охочим показали лабораторію, виробництво, дослідну теплицю, завдяки яким народжуються унікальні добрива. Інвестиції у підприємство склали півтора мільйони доларів.

Марина Савченко

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину