Pik
Сьогодні, 28 Февраля 2020
17.10.2018
453
0

На Херсонщині відбувся значний ріст раку молочної залози

На Херсонщині відбувся значний ріст раку молочної залози

За останні 10 років у нашій області відбувся значний ріст раку молочної залози – майже на 19%. Про це повідомила на прес-конференції головний лікар обласного онкологічного диспансеру Ірина Сокур, передає ПІК з посиланням на Департамент охорони здоров'я ОДА.

«За останні 10 років у нашій області відбувся значний ріст раку молочної залози – майже на 19%. В 2007 році показник захворюваності складав 67,7 випадків на 100 тис. жіночого населення, а сьогодні він зріс до 80,3 випадків (показник по Україні 69). При цьому показник захворюваності населення м. Херсона ще вищий і складає понад 100 випадків», - повідомила Ірина Сокур.

Кількість занедбаних випадків досягає 20%

На 1-2 стадіях в області виявляють рак молочної залози у 79,9% випадків, що краще ніж по Україні. Проте кількість занедбаних випадків досягає 20% і саме ці хворі мають найменші шанси вилікуватися. Адже статистика свідчить, що 95% жінок з раком молочної залози I стадії виліковуються повністю, 80% жінок перемагають рак, виявлений у II стадії, 50% - на III стадії і лише до 5% у IV стадії.

 Завідувач рентгендіагностичного відділення онкодиспансеру Віктор Мякиньков закликав жінок робити мамографію - рентгенографію молочних залоз, яка може знайти пухлину розміром до 1 см, ще до появи перших симптомів захворювання, до появи больових відчуттів. Наразі в кожній міській лікарні Херсона є мамограф, а по області при потребі 12 апаратів наявні 9.

Обстежать жителів найвіддаленіших сіл Каланчацького і Чаплинського районів

У боротьбі з будь-яким захворюванням найкраще діють спільні зусилля медиків, громадськості, приватного сектора і місцевої влади. Прикладом такої взаємодії є програма громадської організації «Спілка жінок Херсонщини», яку презентували на прес-конференції. До кінця року по програмі «Херсонщина обирає здоров’я» будуть обстежені жителі найвіддаленіших сіл Каланчацького і Чаплинського районів. Кошти для програми – благодійні, зібрані на фестивалі Івана Купала 137 тис. грн. Наступного року програма продовжить свою роботу на кошти благодійників.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину