Pik
Сьогодні, 28 Травня 2020
19.02.2020
641
0

На Херсонщині триває карантин через поширення картопляної молі

На Херсонщині триває карантин через поширення картопляної молі

Другим хлібом в Україні й сьогодні залишається картопля, але останнім часом спостерігається значне зниження врожайності та якості картоплі.

Одна з основних причин - широке розповсюдження різних хвороб та шкідників. Наприклад, картопляної молі. До нас цього шкідника завезли більше 10 років тому. Незважаючи на свою назву, ця комаха може шкодити ще й пасльоновим культурам і тютюну. І може вражати рослини як під час вегетації, так і псувати зібраний урожай у сховищах.

Уже кілька років на території Херсонської області запроваджено карантинний режим по картопляній молі у Голопристанському, Каховському, Новотроїцькому, Скадовському, Великолепетиському, Каланчацькому, Олешківському районах, Новій Каховці та Херсоні. Загальна площа під карантином трохи більше 400 га.

Що означає карантин? Фахівці Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області проводять додаткові обстеження посівів. Якщо врожай виявиться здоровим, то видається спеціальний карантинний сертифікат. Без цього заборонено.

Для людини картопляна міль загрози не становить. Проте все ж краще не купувати пошкоджені коренеплоди, тим паче їх висаджувати. Повідомляє прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину