Pik
Сьогодні, 27 Ноября 2020
01.07.2019
7984
0

Під час гасіння звалища херсонські рятувальники реально ризикували життям

На Херсонщині три дні гасили масштабну пожежу на сміттєзвалищі

Міське сміттєзвалище Голої Пристані загорілося ще у День Конституції, 28 червня. Пожежа була такою масштабною, що співробітники ДСНС працювали на місці три дні, передає ПІК.

свалка

 

За офіційною версією, величезний полігон ТПВ загорівся через повалене дерево, яке впало на лінію електропередач, за неофіційною – дерева на місці пиляли і одне з них пошкодило ЛЕП.

Так чи інакше, але пожежа швидко дісталася хвойного лісу, розташованого поряд. Аби вогонь вщент не знищив зелений масив, керівництво ГУ ДСНС спрямувало на місце максимальні сили. З вогнем боролися 24 рятувальника, яким допомагали два десятки лісників. Пожежу гасили 15-ма одиницями спецтехніки. Але у святкові дні на Голопристанщині був сильний вітер, тому впоратися зі стихією швидко не вийшло.

Локалізацію ГУ ДСНС дало лише вчора, 30 червня, о 19.10.

За офіційною інформацією, вигоріло 5 га сміттєзвалища і близько 2 га лісу.

Під час гасіння пожежі рятувальники реально ризикували життям. Глибина сміттєзвалища місцями сягає чотирьох метрів, люди, як і техніка, могли провалитися будь-якої хвилини, як це вже було на полігоні ТПВ у Львові, де кілька років тому сталася трагедія.

В ГУ ДСНС наголошують – сміттєзвалище не відповідає жодним стандартам і не містить протипожежних ровів, попри те, що розташоване впритул до лісу. В Голопристанській же міській раді, кажуть, що відповідають лише за 4 гектари даної території, яка офіційно відведена під полігон, а от решта – це стихійне сміттєзвалище, розміщене на землях Голопристанської РДА. І, буцімто, спочатку загорілася саме «стихійка». В ГУ ДСНС розповіли, що вже готують листи до Херсонської ОДА та низки інстанцій, в яких проситимуть чиновників вплинути на ситуацію з голопристанським сміттєвалищем, над яким розташовані лінії електропередач, яке належно не охороняється і щодня становить загрозу для навколишнього середовища та людей.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину