Pik
Сьогодні, 23 Февраля 2019
04.08.2018
829
0

На Херсонщині відбувається кавуновий фестиваль

На Херсонщині триває кавуновий фестиваль
На Херсонщині у місті Гола Пристань у суботу зранку розпочався ХV Всеукраїнський фестиваль "Український кавун – солодке диво", на якому визначать найбільші кавун, диню та гарбуз, які були вирощені в регіоні.

Про це у розмові з кореспондентом Укрінформу розповів Голопристанський міський голова Олександр Бабич.

"На фестиваль "Український кавун – солодке диво" приїхали більше 30 фермерських господарств-учасників. Це тільки учасники самого кавунового фестивалю. Але у межах цього фестивалю проводяться також виставки-продажі й іншої сільськогосподарської продукції та продукції переробної промисловості. Це, зокрема, свіжі ягоди та фрукти, виноград, ковбаси, інша продукція. Крім того, на фестивалі близько 50-ти учасників розгорнули свої виставки-продажі виробів декоративно-ужиткового мистецтва, сувенірної продукції", - розповів Бабич.

За його словами, на фестивалі представлена і наука. Зокрема, Інститут баштанництва, що у Голій Пристані, та Херсонський державний аграрний університет. "Аграрний університет зробив тут, на фестивалі, свою виставку", - зазначив мер Голої Пристані. 

У межах фестивалю відбудеться також конференція за участю керівників фермерських господарств, представників Херсонської облдержадміністрації, обласної ради, сільських голів Голопристанського району та науковців. 

Читайте також: На Кавуновий фестиваль «ракетою» не всі змогли потрапити

"Будемо ділитися досвідом вирощування овочево-баштанної продукції, обговорювати питання як розвивати нам далі цей напрямок на Херсонщині", -  сказав мер.

На фестиваль завітали і гості з інших регіонів України та зарубіжжя. Серед гостей - представники Ізраїлю, які займаються у своїй країні вирощуванням баштанної продукції, та представники місцевого самоврядування з Миколаївської і Полтавської областей.

Як повідомив Бабич, на ХV Всеукраїнському фестивалі "Український кавун – солодке диво" переможцем може стати заявлений до участі у конкурсі 35-кілограмовий кавун. "Більшого кавуна цього разу не буде", - зазначив він, додавши, що інші кавуни-велетні, представлені на фестивалі, мають вагу близько 24 - 25 кілограмів. Найбільші гарбузи поки що важать в середньому 33 - 35 кілограмів, найбільша диня має вагу майже 9 кілограмів. Проте переможців серед них визначать лише у другій половині дня, після завершення зважування усіх баштанних, які заявлені до участі у цьому конкурсі.

У межах фестивалю відбудуться також концертна програма творчих колективів міста, парусна регата, ігри, конкурси і розваги.

Як повідомляв Укрінформ, на ХIV Всеукраїнському фестивалі "Український кавун – солодке диво" перемогли кавун вагою 17,7 кілограма, диня вагою 5,76 кілограма та гарбуз вагою 38,84 кілограма.

Фото з архіву ПІК

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину