Pik
Сьогодні, 12 Июля 2020
Гаряча новина
18.09.2019
582
0

На Херсонщині провели унікальну операцію за японською методикою

На Херсонщині провели унікальну операцію за японською методикою

Протягом кількох останніх років відділ судинної хірургії Херсонської обласної клінічної лікарні співпрацює з Інститутом серця Міністерства охорони здоров’я, який очолює професор, заслужений лікар України Борис Тодуров.

Від такої кооперації столичних і місцевих лікарів виграють всі. Кардіохірурги мають можливість обмінюватися досвідом і підвищувати свою кваліфікацію на базі Інституту серця, а пацієнти Херсонської обласної лікарні отримувати безкоштовні консультації від одного з найкращих у світі кардіохірургів Бориса Тодурова. Він не відмовляє хворим з найтяжчими діагнозами і оперує їх особисто. А таких звернень близько 200-250 протягом року. Для дітей віком до 16 років операції проводять повністю безкоштовно за рахунок спеціального фонду Інституту серця, дорослим доводиться частково купувати витратні матеріали, яких може не бути на складі через перебої у постачанні, пишуть Новини Голої Пристані.
 
Під час операції Борис Михайлович постійно  ділиться знаннями з херсонськими колегами. Для них це своєрідний майстер-клас і унікальна можливість отримати нові знання, зокрема сьогодні вони опановували японську методику операції на серці, яку розробив професор Токійського університету Озакі. Це дуже складний, але ефективний спосіб лікування. 92 відсотки пацієнтів, яких прооперували таким чином, не потребують повторних хірургічних втручань.
 
Його суть – розширити аорту, яка звузилася від великого наросту кальцію, не механічним чи біологічним клапаном, а клапаном, який виготовлений з власного матеріалу пацієнта – так званої серцевої сорочки.
 
Вперше у Херсоні за такою японською методикою прооперували жінку 69 років. В аорту паціентки вставили клапан, який під час операції виготовили  з її ж матеріалу. Для цього довелося зупинити серце на півтори години, а потім його запустити наново. Для хірургів це не є чимось надприроднім. Ритм серця вони відновлюють за давно відпрацьованою методикою.
 
Юрій Спірін, завідувач відділення серцево-судинної хірургії Херсонської обласної клінічної лікарні, допомагав оперувати Борису Тодурову. Він каже, що 69-річна пацієнтка, на серці якої  сьогодні робили операцію за методикою Озакі, є для них молодою пацієнткою, оскільки зараз хірургія, зокрема і кардіо, перетворюється у хірургію літніх людей, адже все більше пацієнтів похилого віку потребують хірургічного втручання.
 
Операція тривала кілька годин. По її завершенні Борис Тодуров повідомив, що все пройшло успішно. «Лікарям вдалося створити біологічний клапан, він працює добре, серце функціонує нормально, тиск у межах норми,» – підсумував кардіохірург.
 
Якщо стан хворої надалі буде стабільно задовільним, то за 10 днів її організм повністю відновиться і вона житиме як повноцінно здорова людина.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину