Pik
Сьогодні, 18 Февраля 2019
08.02.2019
394
0

На Херсонщині пропонують впровадити додатковий податок «на гріхи»

На Херсонщині пропонують впровадити додатковий податок «на гріхи»

Голову Херсонської облради та ОДА просять створити спільну робочу групу з опрацювання питання щодо обкладення додатковим акцизним податком – мова йде про так званий податок «на гріхи», передає ПІК.

Таку пропозицію на сесії облради 8 лютого запропонував депутат Юрій Ромаскевич, який є головний лікарем обласного центру здоров’я та спортивної медицини.

«Я дужне прошу і звертаюсь до вас, Андрій Анатолійович (Гордєєв – голова ОДА – ред.) і до вас, Владислав Миколайович (Мангер – голова облради – ред.) створити спільну робочу групу з опрацювання питання щодо обкладення додатковим акцизним податком – так званого податку на гріхи, я маю на увазі податку на тютюнові вироби та алкогольні вироби», - сказав Ромаскевич.

« В усьому світі це цивілізована практика, яка існує багато років. Це кошти, які платять люди, які не дбають про своє здоров’я, і це ті кошти які спільно визначеним порядком йдуть на лікування потім тих самих людей. І не тільки тих», - каже Ромаскевич.

Він відзначив, що 70% смертей в Україні - результат хронічних хвороб, які, в переважній більшості, спричинені такими факторами як паління, низька рухова активність, зловживання алкогольними напоями.

«Впровадження цього податку дасть можливість мати кошти на вирішення в тому числі тих проблем і тієї соціальної шкоди, які викликають ці шкідливі звички», - відзначив депутат.

Він також визнав, що сам палить, на відміну від голови ОДА та облради.

«Ви, на щастя, не маєте такої риси, як палити тютюн. Я її маю. Тому хто скаже, що там Ромаскевич хоче обкласти всіх курців (податком – ред.), я себе теж обкладаю на ту гривню чи дві гривні, як вирішить та комісія. Але дуже прошу вас …створити комісію з фахівців, які опрацюють механізм введення і використання потім коштів, які будуть отримані від цього податку», - сказав Ромаскевич.

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину