Pik
Сьогодні, 23 Травня 2019
12.06.2018
1414
0

На Херсонщині пропонують рибалити за новими правилами

На Херсонщині пропонують рибалити за новими правилами

Потрібно на державному рівні визначити нові правила рибальства в Україні, і, зокрема, в Херсонській області. Про це на колегії ОДА 12 червня заявив голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, передає ПІК

Квоти видає Київ, бюджет отримує майже нуль

За його словами, Херсонська ОДА ініціюватиме проведення відповідної наради на загальнодержавному рівні – адже питання стосується не лише Херсонщини.

«Я хотів би сказати, що у нас є велика проблема – це так званий промисловий лов, - відзначив Гордєєв. - І та ситуація, яку ми сьогодні обговорюємо, ті заходи, які вживаються водною поліцією, рибоохороною, парками і так далі, вона все зводиться навколо того, що напівлегально можна посипати сітки і потім відбиватися від тих самих контролюючих органів».

«Ми проводили нараду з промисловиками, за участі ДФС у Херсонській області…ми аналізували ефективність від промислового лову для наших місцевих бюджетів. Як правило, всі промисловики мають у своєму штаті 1-2 працівників. З точки зору податкового навантаження на цей вид бізнесу, так званий, для місцевого, для обласного, для державного бюджету - майже нуль», - констатує голова ОДА.

Голова ОДА про галас в наукових колах

«З іншого боку, за його словами, квоти на промисловий лов і так далі, виділяє не Херсонщина, не наша рибоохоронна служба, а виділяє Київ. Я скажу відверто, звернувся особисто до Держрибагентства України з листами про заборону промислового лову на території Херсонської області. Це наробило дуже багато галасу у так званих наукових колах», - каже голова ОДА.

Читайте також: Під час нересту на Херсонщині вилучено понад 30 км сіток

«Бо краще під науковий лов 90 тон коропу дати квоту, креветки і так далі («науковий лов», так званий), аніж врегулювати ситуацію у законодавчому руслі настільки, щоб було зрозуміло і промисловикам - навіщо вони працюють, державі – навіщо ми виділяємо мільйони гривень з державного бюджету на зариблення, і, відповідно, працівникам, які працюють у цій сфері, людям звичайним, які кожного дня виходять на воду», - каже голова ОДА.

«Тому підсумовуючу сьогоднішню колегію я просив би, щоб ми зазначили ініціативу на Держрибагентство України, на всі наукові кола щодо визначення нових правил рибальства в Україні і, зокрема, в Херсонській області. Де ми б дали відповіді на питання: яка користь нам від промисловиків для економіки, де ми б дали гарантії промисловикам на їх певну частину роботи, що вони за неї відповідають, де ми б мали можливість не бігати за кожним рибалкою – це неможливо, а контролювати рибогосподарські підприємства і вже вони мають бігати іі контролювати свою територію», - каже Гордєєв.

Питання дискусійне, але факти кричущі

Він відзначив, що це дискусійне питання. «Але однозначно, що ми виходимо з ініціативою. Це питання треба піднімати, треба його обговорювати, треба його доносити до вищого керівництва держави і треба наводити лад у цьому руслі», - сказав голова ОДА.

Факти браконьєрства, які викривають – кричущі за своїми масштабами, каже голова ОДА. Але це дуже маленька частка того, що виявлено.

«Одна з моделей з виходу з ситуацій, думаю, це буде – закріплення акваторій певної частини на конкурсних умовах за певними суб’єктами -промисловиками, де визначені жорсткі умови для зариблення, для кадрів , які мають бути працевлаштовані, податкового навантаження і контролю за цим . І потім рибагентство і водна поліція мають контролювати ці акваторії з врахуванням контролю за тими, хто їх взяв у користування», - каже Гордєєв.

Це питання оформлять як розпорядження з врахуванням даних пропозицій.

«І будемо ініціювати перед Держрибагентством таку нараду на загальнодержавному рівні. Це стосується і Дніпропетровської області, Черкаської, Київської та інших областей», - каже голова Херсонської ОДА.

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину