Pik
Сьогодні, 30 Ноября 2020
16.05.2019
1327
0

До Херсона приїхав актор та режисер Раймундас Баніоніс

На Херсонщині проходять Дні литовської культури

На Херсонщині розпочалися Дні литовської культури. З цього приводу до Херсона приїхав актор та режисер Раймундас Баніоніс. З ним поспілкувалися кореспонденти Суспільного.

"Цього року ми почали Дні Литви з візиту видатного режисера литовського театру, кіно та телебачення Раймундаса Баніоніса", - говорить Наталя Бімбірайте, керівниця громадської організації "Культурний центр Україна-Литва".

Раймундас Баніоніс – син литовського актора театру і кіно, режисера Донатаса Баніоніса. Першу свою роль, розповідає, зіграв у три роки. У кіно дебютував в одинадцять, тоді ж, говорить Раймундас Баніоніс, вирішив стати режисером. До Херсона привіз свою улюблену роботу "Діти з готелю "Америка»".

"Цей фільм про те, як 1972-го року 19-річний юнак облив себе бензином і підпалив навпроти будівлі Центрального комітету Комуністичної партії Калмуса. А у нього вдома знайшли записку: "Я помираю за свободу Литви". Після цього відбувалися різні події, молодь повстала. І це - історія моєї молодості. Мені тоді було 15 років. Це те, що я пережив", - розповідає Раймундас Баніоніс, актор, режисер (Литва).

У Херсоні фільм "Діти з готелю "Америка" покажуть у четвер, 16-го травня, в кіноконцертній залі "Ювілейний". Сьогодні ж там відкрилася художня фотовиставка.

"Це саме історична спадщина через фотографію, очима митців", - каже Наталя Бімбірайте.

На фотографіях – дослідження, які минулого року проводили вчені Південної Середньовічної експедиції Інституту археології Академії наук поблизу села Тягинки та археологічне дослідження біля вежі Вітовта у селі Веселому Бериславського району. Триватиме виставка протягом тижня.

Дні Литви на Херсонщині проводять з 2016-го року, розказує кореспондентам Суспільного керівниця громадської організації "Культурний центр Україна-Литва" Наталя Бімбірайте:

"Четвертий рік поспіль ми проводимо Дні Литви в Херсоні, на Херсонщині, де ми знайомимо херсонців з культурою, традиціями, історією Литви, з тим, якими є литовці".

Аліна Олефір, Ігор Педченко.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину