Pik
Сьогодні, 01 Березня 2021
18.01.2021
348
0

На Херсонщині порушників мовного законодавства покарали штрафами

На Херсонщині порушників мовного законодавства покарали штрафами

За 2020 рік спеціалістами Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області щодо ненадання достовірної інформації про продукцію державною мовою здійснено 22 перевірки, зафіксовано 14 порушень. До порушників застосовані штрафні санкції на загальну суму 2380 грн.

Про це повідомляє пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

Нагадуємо, що з 16 січня 2021 року набирає чинності ст. 30 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. У ній записано, що мовою обслуговування споживачів в Україні тепер є лише українська.

Відтепер підприємства та організації усіх форм власності, навіть фізичні особи-підприємці повинні обслуговувати своїх покупців і клієнтів державною мовою. Тобто звертатися до них українською і відповідати українською. Перейти на іншу мову можна, лише якщо клієнт про це попросить і якщо ця інша мова виявиться “прийнятною для сторін”.

Це стосується супермаркетів, інтернет-магазинів, кав’ярень, банків, АЗС, аптек тощо.

Виробників та продавців в Україні зобов’язують надавати споживачам інформацію про товари, роботи чи послуги державною мовою. Але така інформація може дублюватися будь-якою іншою мовою.

Уповноважений із захисту державної мови оприлюднив пам’ятку, як діяти у разі порушення права на обслуговування українською.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину