Pik
Сьогодні, 29 Травня 2020
16.05.2019
650
0

На Херсонщині обсяги незаконних рубок лісу за рік зросли в 15 разів – прокурор ГПУ

На Херсонщині обсяги незаконних рубок лісу за рік зросли в 15 разів – прокурор ГПУ

У кримінальному провадженні про вбивство громадської активістки Катерини Гандзюк досліджуються й економічні чинники, які сформували умисел у підозрюваних на вчинення злочину, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на блог начальника відділу процесуального керівництва досудового розслідування ГПУ, член групи прокурорів у справі Гандзюк Володимир Паровий.

«Згідно з інформацією керівника агентства на ім'я Генерального прокурора України державною установою на початку 2019 року проведено низку перевірок державних підприємств, які координуються Херсонським обласним управлінням лісового та мисливського господарства про стан охорони лісів від пожеж, незаконних рубок та інших правопорушень. У лісах підприємств обсяги незаконних рубок протягом 2019 року, порівняно з минулими роками, зросли в 15 разів: за 2017-2018 роки в цілому враховувалося 3,6 тис. куб. м., за січень-квітень 2019 року - 55,1 тис. куб. м. на суму шкоди, заподіяної лісу, понад 291 млн грн", - повідомив прокурор.

Також зазначається, що посадовими особами державної лісової охорони в органи поліції Херсонської області за 2018 рік та 1 квартал 2019 року направлено 401 справу за фактами незаконних рубок для вжиття заходів реагування та встановлення осіб, які вчинили лісопорушення. Однак органами поліції в суди не направлено жодної справи.

«Незаконно добута деревина переробляється на приватних пилорамах, які користуються цією деревиною. Діяльність суб'єктів господарювання ніхто не перевіряє, місцеві бюджети, не територіях яких розташовані пилорами, не отримують надходжень від їхньої діяльності, не сплачуються податки тощо. Крім того, на території Херсонської області спостерігається масштабна вирубка незакріплених лісових насаджень лінійного типу та інших лісонасаджень, яких налічується близько 40 тис. га, що може призвести до вкрай негативних наслідків в агропромисловому комплексі держави. Контроль за станом їхнього утримання і збереження фактично ніхто не здійснює", - наголосив Паровий.

"У 2018 році в лісах виявлено 258 лісових пожеж на площі 772,4 га, з них верхових - 242 га, загальна сума збитків становить 19,3 гривень. Станом на 30.04.2019 зафіксовано 52 пожежі на площі 133 гектари. Під час досудового розслідування кримінального провадження встановлено верховий підпал лісу. Це робиться навмисно для того, щоб у подальшому використовувати незгорілу деревину як пиломатеріали. Тільки на окремих приватних пилорамах було виявлено 3 тис. куб. м. обгорілої деревини. Усі наведені факти зловживань у лісокористуванні потребують правової оцінки. Ось за таких обставин ініціювалося створення парку "Гілея" (Ладшафтний парк, який створювався з ініціативи Мангера. - Ред.) і створено кінно-спортивний клуб "Гранд-прі" (дітище заступника голови ОДА Євгена Рищука. - Ред.)" , - зазначив прокурор.

Теги:

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину