Pik
Сьогодні, 01 Березня 2021
23.01.2021
338
0

На Херсонщині обговорили питання створення системи трансплантації

На Херсонщині обговорили питання створення системи трансплантації

Питання створення на Херсонщині системи трансплантації обговорили 22 січня в облдержадміністрації. Вказана тема є надзвичайно важливою не тільки для Херсонщини, а й для всієї країни, адже щороку тисячі людей помирають, так і не дочекавшись відповідної операції. Саме тому, аби комплексно розглянути питання, участь у нараді взяли представники керівництва області, а також народні депутати Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування, а також фахівці Міністерства охорони здоров’я та медики області. 

Про це повідомляє пресслужба Херсонської ОДА.

На Херсонщині вже триває робота з оцінки можливостей Херсонської обласної клінічної лікарні та Херсонської міської клінічної лікарні ім. Є.Є Карабелеша як установ, на базі яких можливо виконувати трансплантації. 

«На Херсонщині для ефективної організації системи трансплантації є висококваліфікований медичний персонал. Окрім того, ми готові співпрацювати з провідними трансплантологами для обміну досвідом. Також у нас в області є необхідна взаємодія між різними гілками обласної влади, а обрані лікарні мають необхідне матеріально-технічне забезпечення. За необхідності участь у вказаному процесі зможуть також брати й інші медичні заклади Херсонщини», - наголосив директор Департаменту здоров’я облдержадміністрації Віктор Короленко. 


Присутні також обговорили особливості реалізації Закону України «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» та змін до нього, які Верховна Рада України прийняла у лютому 2019 року. Саме вони врегулювали питання пересадки органів після смерті людини, перехресного донорства і запуску Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів і тканин.


Як зазначила заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань сучасних медичних технологій та розвитку трансплантології Комітету ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Оксана Дмитрієва, завдяки прийнятим до закону змінам, в Україні нарешті почала працювати система трансплантації. 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину