Pik
Сьогодні, 24 Вересня 2020
18.04.2019
1259
0

Питання забезбечення інсуліном винесуть на сесію Херсонської облради

На Херсонщині не вистачає 15 мільйонів гривень на інсулін

16 квітня в Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації відбулася нарада для головних лікарів центральних районних лікарень, центрів первинної медико-санітарної допомоги і міських лікарень щодо проблемних питань галузі охорони здоров’я, повідомляє Любимий Херсон.

У нараді взяв участь заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Балонь, який озвучив проблему із забезпеченням інсуліном: 

У світі компенсація коштів по програмі забезпечення інсулінами хворих на цукровий діабет відбувається за дуже чіткими правилами: є верхня межа по вартості, яка компенсується державою. У нас відбулося переведення з дешевих інсулінів на дорогі, з вітчизняних на імпортні. Це явище носить системний хворобливий характер по всій Україні і не залишилося непомітним для правоохоронних органів. Прогнозуючи ситуацію, розуміємо, що нам в області буде не вистачати близько 15 млн. грн.

За словами директора Департаменту охорони здоров’я Віктора Короленка, щороку потреба в інсулінах була в межах 20 млн. грн, а за поданими заявками на 2019 рік потрібно 35 млн. грн.

Якщо сесія підтримає, з обласного бюджету будуть виділені 5 млн. грн на забезпечення інсулінами. Ці кошти ми розподілимо по районах відповідно до реєстрів, але більше коштів не буде, - зауважив Віктор Короленко.

У реєстрі області 6 097 хворих на цукровий діабет, середня вартість лікування одного хворого складає 510 грн. В області зафіксовано випадки, коли рецепт на інсулін видається пацієнту, якого в реєстрі немає. 

Як зазначила головний експерт Департаменту з педіатрії Тетяна Карчевич, неправильно здійснюється переведення з одного виду інсуліну на інший: це можна робити лише після стаціонарного лікування і за умови, якщо є побічна дія на лікування або ліки не допомагають. Тому головні лікарі отримали завдання директора Департаменту переглянути і відкоригувати ведення реєстрів, періодичність виписки рецептів і вартість відшкодувань.

Фото Любимий Херсон та 2000.ua

 

 

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину