Pik
Сьогодні, 16 Июля 2020
30.11.2017
952
1

Працюватимуть спеціальні мобільні групи

На Херсонщині ловитимуть неплатників аліментів

«Веселе життя» неплатникам аліментів обіцяє влаштувати обласна юстиція. З 1 грудня в області стартує проект «Чужих дітей не буває», в рамках якого в районах Херсонщини та самому обласному центрі працюватимуть спеціальні мобільні групи, передає ПІК.

Рейдові бригади, куди увійдуть понад 100 співробітників органів юстиції, яким допомагатимуть поліцейські та представники РДА,  відвідають не лише місця мешкання боржників-аліментників, а й побувають там, де вони працюють. Мета таких заходів  - сприяти поверненню законних виплат неповнолітнім, про які геть забули їхні недбайливі татусі або матусі, бо є й такі.

Як повідомив під час прес-конференції начальник Головного територіального управління юстиції в Херсонській області Костянтин Хутковський, в області зареєстровано близько 20 тис. осіб, зобов’язаних платити аліменти, але 4 тис. з них свій батьківський обов’язок ігнорують.

«Є люди, які по 5-6 років не платять, а заборгованість перед дітьми є й по 200 тисяч гривень. Уявляєте, це при сумі місячних аліментів 1-1,5 тис. гривень! На території області буде створено мобільні групи, протягом місяця ми спільно з поліцією та РДА, які, я впевнений, мають інформацію щодо неплатників аліментів і знають, як їх знайти і примусити заплатити, спробуємо відшукати всіх таких неплатників. У кінці ж місяця, перед Новим роком, я відзвітую про результати нашої взаємодії», - зазначив Хутковський.

Цьогоріч виконавчою службою юстиції Херсонщини  з неплатників аліментів було відшкодовано 57 мільйонів гривень на користь 24 тисяч дітей. 19 злісних боржників «виловили» просто на кордоні – аякже, відпочинок за межами країни – то святе, а діти почекають! Що найцікавіше, практично одразу, як горе-батьків не пустили на літак, гроші і час заплатити аліменти знайшлися.

Читайте також: На Херсонщині модно не платити аліменти

Як повідомив начальник ГУ НП в Херсонській області Артур Мєріков, з початку 2017 року в регіоні відкрито 308 кримінальних проваджень за ст. 164, за 260-ма фактами розслідування було припинено у зв’язку з погашенням заборгованості і лише одне кримінальне провадження направлене до суду, за рештою ведеться слідство.

170 неплатників аліментів перебувають у розшуку. Питання боротьби з аліментниками на особистий контроль взяв голова ОДА

«Я в впевнений, що акція з боротьби з аліментниками буде ефективною, тому що коли є злагоджені дії всіх гілок влади і ми розуміємо, що в основі стоїть дитина, я думаю, все вдасться. Інструментів для захисту прав дитини у даному випадку хоч відбавляй», - зазначив голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв.

Ініціатори рейдів обіцяють – буде для неплатників аліментів і стовп ганьби: прізвища таких порушників з’являться у вільному доступі - на сайті Мін’юсту. Збіг чи ні, не відомо, але вже наступного тижня Верховна Рада України збирається закріпити законопроект, прийнятий у першому читанні, про більш жорсткі санкції для неплатників аліментів. За борг перед власної дитиною зможуть позбавляти права керування авто, забороняти носити зброю, якщо така була, і відправляти на громадські роботи.

Марина Савченко

Новини по темі

Коментарі

Анатолий, 30.11.2017
Очередная профанация, прежде чем ловить дайте мужикам работу с зарплатой - которая позволит выжить, я не говорю хорошо жить, а выжить и платить детям. Сейчас вместо создания рабочих мест и повышения благосостояния опять взялись за "голожопых". от того что их поймают враз возрастет благосостояние в Херсонской области. маразм крепчает.

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину