Pik
Сьогодні, 13 серпень 2020
11.09.2018
777
0

На Херсонщині кажуть, що ситуація нормалізувалась, бо «Титан» не димить

На Херсонщині кажуть, що ситуація нормалізувалась, бо «Титан» не димить

Екологічна ситуація, пов’язана з викидами на «Титані» нормалізувалась через те, що завод таки зупинився. На материковій частині України, після катастрофи у Криму, розробили навіть план опосердкованого впливу на «Титан». Проте для того, щоб катастрофа не повторилася, завод потрібно передати в управління Україні. 

Про це на прес-конференції в Укрінформі заявив голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, передає ПІК. Він також запевнив: воду у Північно-Кримський канал для Криму не дадуть. 

«Станом на сьогодні ситуація нормалізується. У цілому ми виконали весь комплекс заходів превентивного характеру на території Херсонської області», - запевнив голова ОДА. В області цілодобово проводять моніторинг повітря, перевіряють фрукти та овочі, роблять забір води, грунтів, сказав він.

Також на відпочинок у Скадовськ відправили дітей з населених пунктів Херсонщини, що розташовані поблизу «Титану».

Викиди на Херсонщину відбулися 6 вересня. І вони зачепили близько 40 прикордонників, які працювали на межі розмежування на КПВВ, 5 з них були госпіталізовані. Жодного цивільного, який би постраждав від хімічного забруднення не зафіксовано, стверджує голова ОДА. 

12 вересня в ОДА відбудеться засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в Херсонській області, де доповідатимуть всі профільні служби та територіальні підрозділи, а також медики. Якщо інформація буде позитивною, то  приймуть  рішення про припинення превентивних заходів, що були прийняті раніше

З 10 ранку 10 вересня труби «Титану» не димлять, відзначив Гордєєв, тому можна припустити з ймовірністю на 90%, що завод сьогодні стоїть. За агентурною інформацією, там була техногенна аварія, яку вони приховували. «Наскільки нам відомо, вони в авральному порядку засипають накопичувач кислоти фосфатогіпсом та вапном, щоб погасити реакцію...», - сказав Гордєєв.

Він відзначив, що завод ніколи не відрізнявся екологічними стандартами. Що стосується цієї ситуації з викидами, що трапилася зараз, то окупаційна влада її замовчувала. На його думку, для упередження таких катастроф, завод разом з прилеглою територію, як мінімум, має бути переданий в управління Україні.

Що стосується подачі води Північно – Кримським каналом, то її не буде, кажуть в ОДА. За словами Гордєєва, відразу після катастрофи в Криму він мав розмову з представниками окупаційної влади.

«У перші дні викидів у них була панічна ситуація, вони виходили на нас і просили воду, щоб нібито, покрити накопичував кислотний площею 43 квадратних кілометри, який знаходиться – половина на херсонській землі, половина на кримській землі…», - сказав Гордєєв. Окупаційна влада висувала версію, що саме нестача води у накопичувачі спричинила екологічну катастрофу. «Перевіривши цю версію, ми впевнились, що це, м’яко кажучи, неправда», - сказав він.

«Воду ніхто давати не збирається. Сам завод «Титан» працює на воді, яку добуває з підземних водоносних горизонтів, і у випадку, якщо завод «Титан» і далі продовжить труїти таким чином населення, то, чесно кажучи, ми навіть розробили деякі радикальні заходи з метою зупинення його діяльності дистанційно…Він поки що від нас незалежний, не бере ні воду, ні енергоресурси, напряму вплинути на нього не можемо , але опосередковано можна», – каже голова ОДА.

Читайте також:

На Херсонщині продовжують дегазацію територій через екологічну катастрофу у Криму

На Херсонщині, у зоні можливого ураження кримського «Титану», працює 3 лікарські бригади

Дітей, вивезених на відпочинок у Скадовськ із зони ураження «Титану», обстежили лікарі 

На сільгосппродуктах в селах Херсонщини через викиди з «Титану» виявили токсичний наліт 

Депутатів облради проситимуть виділити кошти з облбюджету на пересувну лабораторію

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину