Pik
Сьогодні, 20 Січня 2019
26.12.2018
614
0

На Херсонщині на кір хворіють переважно дорослі

На Херсонщині на кір хворіють переважно дорослі

На колегії департаменту охорони здоров’я ОДА повідомили: станом на 20 грудня в області зареєстровано 266 випадків захворювання на кір, з них 74% хворих - дорослі, повідомляє ПІК з посиланням на офіційний сайт департаменту охорони здоров’я ОДА.

«На незадовільний стан імунопрофілактики проти кору звернула увагу заступниця директора Департаменту охорони здоров’я Ліна Бондарева. За останній тиждень (станом на 20 грудня – ред.) в області зареєстровано 13 нових випадків кору: 5 дорослих і 8 дітей. Станом на 20 грудня в області зареєстровано 266 випадків захворювання на кір, з них 74% - дорослі. Кір виявлено навіть у вагітних – 7 випадків, та у медичних працівників.

«Як і по всій Україні, кір у нас не відступає, - прокоментував ПІК  головний епідеміолог профільного департаменту Наталія Єрємєєва, - Якщо порівнювати з іншими областями України, то у нас, можна сказати, ситуація благополучна. У Рівненській області за тиждень було 270 випадків кору, а в Херсонській - 13. Але якщо порівнювати з минулими роками, то ріст є. У 2017 році був один випадок кору, а зараз за тиждень – 13. Влітку ми мали 2-3 випадки, восени 6-7 випадків за тиждень. Є збільшення і, на мій погляд, це не дуже добре».

Як відзначає Наталія Єрємєєва, 80% тих, хто хворіє на Херсонщині – це дорослі люди. «Це люди, які за своє життя зробили одне щеплення, або в них даних немає, чи робили їм щеплення. Що стосується дітей, то тут ситуація краща», - каже вона.

Для групи ризику – правоохоронців, медиків та освітян – виділено бюджетні кошти на вакцину проти кору. Усі інші можуть зробити щеплення за власний кошт.

Щеплення проти кору дітям роблять двічі, розповіла експерт. Перше щеплення проти кору дитина отримує в рік і у близько 85% тих, хто його отримав, виробляються антитіла. Тобто, 85 осіб зі 100 будуть точно захищені проти кору. У 6 років роблять друге щеплення – тоді  антитіла виробляються  ще у 10% тих, чий організм не відреагував під час першого щеплення. Після двох доз 95% зі 100% мають захисні антитіла. А 5% - це ті, чий організм не відповідає на вакцинацію. Проте якщо всі зробили щеплення, то ці 5% будуть захищені колективним імунітетом, вони не захворіють, оскільки вірус не буде циркулювати, пояснює Наталія Єрємєєва.

 Читайте також:

На Херсонщині проведуть «Дні імунізації» - вакцини предостатньо

На Херсонщині найнижчий показник захворюваності на кір в Україні

Херсонщина серед областей, де на кір хворіли найменше

Медики в Генічеському районі закликають робити щеплення

Чи треба забороняти не щепленим на кір відвідувати школу у Херсоні?

Що робити, якщо ваша дитина контактувала з хворим на кір

Ситуація з кору на Херсонщині – що кажуть фахівці

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину