Pik
Сьогодні, 24 Февраля 2021
29.02.2020
1179
0

На будівлі обласної лікарні встановлять меморіальну дошку відомому лікарю-хірургу

На будівлі обласної лікарні встановлять меморіальну дошку відомому лікарю-хірургу

На стіні будівлі комунального некомерційного підприємства «Херсонська обласна клінічна лікарня» Херсонської обласної ради з’явиться меморіальна дошка Юрію Вороному – всесвітньо відомому лікарю-хірургу. Про це повідомляють у прес-службі Херсонської облради.

Юрій Юрійович шість років керував лікарнею у місті Херсоні, а також був директором і професором хірургії Херсонського виробничого медичного інституту.

3 квітня 1933 року, працюючи в Херсоні, Юрій Вороний вперше у світі виконав клінічну пересадку нирки реципієнтці від загиблої людини, звіт про яку був опублікований в італійському журналі «Minerva Chirurgica». Тільки через 20 років подібні операції почали проводити у Франції, США та інших країнах. А через 32 роки його напрацювання використав південноафриканський кардіохірург Крістіан Бернард під час проведення першої у світі операції по пересадці серця у грудні 1965 року.

Тож, Юрія Вороного по праву вважають засновником нового напряму в сучасній медицині – трансплантології. Його ім’я широко відоме за кордоном, але, на жаль, не в Україні.

Зважаючи на значний внесок лікаря в розвиток медичної галузі та його тривалу роботу на благо Херсона та Херсонської області, а також з нагоди відзначення у 2020 році 125-річчя від дня його народження, депутати обласної ради надали дозвіл на встановлення меморіальної дошки Юрію Вороному на стіні будівлі КНП «Херсонська обласна клінічна лікарня» ХОР.

Таке рішення було прийнято у ході пленарного засідання ХХХІІ сесії Херсонської обласної ради VІІ скликання.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину