Pik
Сьогодні, 15 Июля 2020
25.06.2019
508
0

Повідомлення про мінування надходять від ботів із Росії та ОРДЛО - МВС

МВС ініціює посилення відповідальності за хибні повідомлення про мінування

Міністерство внутрішніх справ пропонує переглянути алгоритм дій поліцейських під час реагування на повідомлення про мінування, йдеться у повідомленні на сторінці відомства у Фейсбук.

Зокрема, після реєстрації таких повідомлень, першочергово здійснювати невідкладну перевірку на відсутність «фейку». Цим займатимуться оперативники Департамент кіберполіції Національної поліції України. Крім цього, буде ініційовано зміни до Кримінального кодексу України для посилення відповідальності за скоєння завідомо неправдивих злочинів.

До Національна поліція України все частіше надходять повідомлення про «фейкові» мінування різних об’єктів. На всі без виключення оперативно реагують правоохоронці. На час перевірки інформації про загрозу тимчасово блокується діяльність вказаних закладів, через що громадяни зазнають неабияких незручностей, а підприємства - величезних збитків. 

"Через масові повідомлення про мінування тих чи інших об'єктів у столиці та інших регіонах країни за останній час, ми ініціюємо підготовку проекту змін до наших внутрішніх правових актів, які уточнюють регламент реагування органів правопорядку на такі повідомлення. Також готуємо зміни до Кримінального Кодексу для посилення відповідальності за такі повідомлення. У ряді випадків запропонуємо збільшити термін кримінальної відповідальності та обмеження волі на строк більше шести років, а також передбачити додатково конфіскацію майна в таких випадках», - розповів директор Департаменту комунікації МВС України Artem Shevchenko.

Артем Шевченко наголосив, що частіше повідомлення про мінування надходять від ботів із Росії та непідконтрольних територій на сході України. За допомогою IP-телефонів та Інтернету розсилаються анонімні повідомлення, але є також випадки, коли й громадяни України вирішують дезінформувати про мінування, за що залучаються до кримінальної відповідальності.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину