Pik
Сьогодні, 16 Грудня 2018
17.02.2018
2115
1

Мракобісся у центрі Херсона

Мракобісся у центрі Херсона

Як Масляну почнеш, так вона і мине. Цьогоріч у Херсоні із улюбленим у народі святом якось не склалося. Почали гуляння на два дні раніше, у поминальну суботу, з роздачі млинця у вигляді рулону, а закінчили і взагалі ритуалом, більше схожим на мракобісся.

Ввечері на площі Свободи запалили опудало, яке мало б символізувати відхід зими й наближення весни. Але на проводи холодної пори року в ритуалі не було й натяку, перед багаттям ніхто не танцював і не співав, як це передбачено традиціями давніх слов’ян.

Кілька десятків городян, які в цей час опинилися на площі, побачили велике вогнище з солом’яною фігуркою у центрі, що нагадувала людину.

Мракобісся у центрі Херсона

Спалювали «жерву» зовсім поряд із проїжджою частиною, а про безпеку людей організатори подбали аж одним невеличким вогнегасником.

Так званий ритуал закадив усю площу, певно, через це догоріти до кінця опудалу не дали.

Мракобісся у центрі Херсона

Ну а після того, як полум’я прибили, на площі неподалік пам’ятника Небесній сотні стартувало… караоке. Очевидно, під запальні пісні у торговельному містечку, представники якого і влаштували такий неочікуваний фінал свята, ще жвавіше засмажилися шашлики ...

Що й говорити, з Масляною Херсону не щастить.

 

Новини по темі

Коментарі

Українець, 17.02.2018
Мені дуже прикро що ми й досі не усвідомлюємо хто ми. Я кщо відмічаемо наші свята за традицяіми ворога (окупанта). Коли нас вже навчить: - поважай себе той тебе поважатимуть.

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину