Pik
Сьогодні, 17 Вересня 2019
10.10.2016
149
0

Моніторингова місія ООН вважає Херсонщину вкрай важливим регіоном України

Моніторингова місія ООН вважає Херсонщину вкрай важливим регіоном України

Сьогодні, 10 жовтня, в обласній державній адміністрації відбулася зустріч заступника голови обласної державної адміністрації Вадима Чабана і в. о. заступника голови обласної державної адміністрації Дмитра Бутрія з представниками Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні - головою Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіоною Фрейзер та співробітниками Артуром Яцевичем, Олесею Ахмедовою і Віталієм Хілько.

Сторони поспілкувалися про оцінку ситуації щодо дотримання прав людини, обговорили загальнополітичну ситуацію в регіоні та на адміністративній межі з Кримом, а також поговорили про нагальні питання з міжетнічних відносин на Херсонщині.

Фіона Фрейзер розповіла, що в Херсонській області вона вперше, а Моніторингова місія, яку вона очолює, опікується питаннями, пов`язаними із вирішенням конфлікту на Сході України та загальнополітичною ситуацією в регіоні та на адміністративній межі з Кримом, а також нагальними питаннями з міжетнічних відносин.

«Херсонська область вкрай важлива для нас, адже тут розташовуються адміністративні межі з тимчасово окупованим Кримом. Нас цікавлять такі сфери діяльності обласної влади, як допомога вимушено переміщеним особам, обстановка на адміністративній межі, допомога демобілізованим, процеси децентралізації і загальна соціально-політична ситуація на Херсонщині», - окреслила мету візиту Фіона Фрейзер.

Вадим Чабан зауважив, що вирішення саме цих питань вкрай важливе для керівництва обласної державної адміністрації:

«Ми часто спілкуємося з вашими колегами й іншими міжнародними організаціями, відчуваємо підтримку з їх сторони. Є гніт з боку країни-агресора й тому для нас вкрай важливо розумітися й співпрацювати з представниками незалежних місій і світовою спільнотою».

Представники Моніторингової місії ООН також поінформували, що їх офіси працюють у Києві, Одесі, Дніпрі, Краматорську, Харкові й Донецьку. По завершенню ряду візитів працівники складають звіти, які надають для розгляду Уряду України і вже потім надсилають власному керівництву. Тобто представники місії наголосили на тому, що вони систематично співпрацюють із керівництвом держави.

Ведучи мову про процеси децентралізації в області, Дмитро Бутрій зауважив, що за темпами розвитку Херсонщина посідає 4 місце серед областей України.

«У 2015 році була утворена одна Кочубеївська об`єднана територіальна громада, а вже на сьогоднішні, відповідно до постанови ЦВК, на 11 грудня 2016 року призначені вибори в 11 громадах, готуються документи ще 7 громад на 18 грудня поточного року. В окремих випадках наявний опір з боку деяких політичних сил, тому що сільські голови бояться втратити посаду. Але ми активно співпрацюємо з Офісом реформ, Асоціацією міст України, свою допомогу пропонують представники міжнародних програм, наприклад, програма «DOBRE». Тож, робота націлена на створення крупних громад, які активно функціонуватимуть самостійно», - звернув увагу в. о. заступника голови облдержадміністрації Дмитро Бутрій.

Також керівники ОДА розповіли про нещодавній Міжнародний інвестиційний форум «Таврійські горизонти», в ході якого було підписано ряд Меморандумів про співпрацю з різними інвесторами із обласною державною адміністрацією.

Щодо життєдіяльності вимушено переміщених осіб в області Вадим Чабан зазначив, що усі були працевлаштовані й забезпечені житлом, адже працевлаштована людина, яка почувається комфортно, не несе небезпеки й не провокуватиме соціальні вибухи.

Демобілізовані військовослужбовці отримують соціальну, правову й медичну допомогу. Для цього існує спеціально створена організація при обласній державній адміністрації, куди може звернутися кожен боєць АТО або члени його родини за допомогою.

Для усіх мешканців Херсонщини в області діє програма по завершенню будівництва недобудованих об`єктів, на базі яких створюються нові квартирні будинки.

Поспілкувавшись, представники Моніторингової місії ООН і керівники облдержадміністрації домовилися про співпрацю й двосторонню допомогу заради забезпечення миру й комфорту для мешканців Херсонської області.

 

 

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину