Pik
Сьогодні, 22 Вересня 2018
27.03.2018
298
0

МІП та Нацрада презентували звіт про захоплений Росією радіочастотний ресурс України

МІП та Нацрада презентували звіт про захоплений Росією радіочастотний ресурс України

27 березня у Києві  презентували Звіт про захоплений радіочастотний ресурс України і втрати, яких зазнали українська держава та телерадіокомпанії внаслідок окупації Криму. Про це передає ПІК з посиланням на Мінінформполітики. 

Учасники заходу обговорили наслідки окупації півострова та механізми захисту національних інтересів у сфері телерадіомовлення в Криму.

«Починаючи з 2015 року разом з Мінінформполітики системно розвиваємо українське мовлення на підконтрольні і тимчасово окуповані території. Публікація Звіту – це відкриття “другого фронту” з метою захисту телерадіоінформаційного простору України. Вважаю, що цей документ може лягти в основу нових санкційних списків, фігурантами яких стануть російські «псевдо-медіа» та їхні керівники. Оскільки внаслідок інформаційної окупації майже 2 млн громадян України, що проживають на півострові, були позбавлені права на вільний доступ до інформації та отримання достовірної інформації з різних джерел», – зауважив Юрій Артеменко.

Ефірне мовлення українських телеканалів і радіостанцій на території півострова було повністю припинено протягом 2014 – першої половини 2015 років.

«Першим кроком окупанта в Криму стало відключення українського мовлення та контроль над теле-і радіосигналом. Натомість, у порушення всіх міжнародних норм, на українські частоти визнані Міжнародним Союзом електрозв’язку (МСЕ, ООН, Женева) були заведені російські пропагандистські ЗМІ. У порушення Статуту МСЕ нині оголошуються конкурси на частотний ресурс України та віддаються російським державним або приватним ЗМІ.  Другим кроком у знищенні свободи слова стало  унеможливлення роботи незалежних українських ЗМІ та журналістів, серед яких такі найбільші телерадіокомпанії Криму, як  ТРК «Чорноморська» і ATR. Загалом більше 10 українських ЗМІ із десятками журналістів були змушені покинути півострів. Частина кримських редакцій була закрита.  Сьогодні ж тиску та репресій вже зазнає громадянська журналістика, яка як явище виникла в результаті сотень обшуків та репресій», - зазначила Еміне Джапарова.

За інформацією Національної ради і Міністерства інформаційної політики, через окупацію 39 українських радіостанцій і 31 український телеканал повністю втратили можливість здійснювати мовлення в Криму.

«З 2014 року Російська Федерація незаконно використовує 503 частоти для потреб телерадіомовлення в Криму. Загальна сума втрат української держави, телерадіокомпаній і провайдерів програмної послуги у 2014 році становила за попередніми підрахунками щонайменше 239,5 млн грн. Станом на березень 2018 року сума неотриманих надходжень до державного бюджету за ліцензійний збір сягає майже 19 млн грн», – повідомив Сергій Костинський.

За оцінками міжнародної організації Freedom House, рівень свободи слова в Криму з 2014 року впав до одного з найгірших у світі. У звіті організації за 2017 рік йдеться про те, що за 100-бальною шкалою (де 100 – це найгірший показник) півострів отримав 94 бали і увійшов до списку «найгірших із найгірших» територій у світі. При цьому сама Росія отримала 83 бали.

 

Теги:

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину