Pik
Сьогодні, 25 Февраля 2021
Ексклюзив
30.08.2017
1252
0

Підручники для Херсонщини перекидають з західних областей

Миколаєнко розповів про підручники для першокласників

Міський голова Херсона Володимир Миколаєнко впевнений, що переведення усіх перших класів у Херсоні на українську мову навчання – правильний крок, оскільки  всі діти в Україні повинні навчатися на державній мові. 

Нагадаємо, в цьому навчальному році першокласники всіх 26 шкіл з російською мовою навчання області (в тому числі, і в обласному центрі) будуть навчатися на державній мові.

Відповідаючи на питання кореспондента «ПІК», Миколаєнко відзначив: «Мені дуже не подобається ситуація що за  роки незалежності ми досі очікуємо згоди наших батьків на якій мові вчитись нашим дітям. Мені здається, що цю норму треба прибрати з законодавства».

«Я вважаю, що українські діти повинні вчитися на рідній мові, на державній мові. Все інше – мову англійську, німецьку, турецьку , російську – додатково, за бажанням на сьогоднішній день батьків, потім – коли діти підростуть, вони самі повинні визначатися», - прокоментував Миколаєнко.

Кореспондент ПІК поцікавився у міського голови тим, чи готове місто до такого нововведення, зокрема, чи є підручники для першокласників у школах з російською мовою навчання. 

Читайте також: На Херсонщині “опоблоківців” просять не втягувати дітей у політику

 

«Що стосується готовності школи. Для того, щоб задовольнити ці потреби, необхідно тисячу комплектів цих підручників – абетка, математика і т.д. По-моєму, 5 підручників на кожну дитину. Вартість друку цих підручників – 636 тисяч гривень, якщо я не помиляюсь», - розповів міський голова.

Проте часу обмаль, а придбання підручників – це тендерні процедури.

«Але в чому проблема? Знайдемо ці гроші – це тендерні процедури місяць-півтора , а потім ще друкуються ці підручники виключно на державних підприємствах, їх 11 в Україні. Зазвичай, коли замовляємо підручники у договірних відносинах вказується, що вони постачають їх впродовж півріччя. Тому, розуміючи цю ситуацію, у нас на минулому тижні був заступник міністра освіти. Звернулися саме до нього за допомогою в отриманні цих підручників Він пообіцяв перерозподілити з західних областей саме на Херсонщину. Як мене вчора поінформував начальник управління освіти, обіцяно 905 на 1 вересня цих комплектів підручників», - каже міський голова.

Читайте також: усі першколасники будуть навчатися  українською мовою 

Він сподівається, що проблему вирішать за підтримки міносвіти.

Водночас, як запевнив 30 серпня на конференції педагогічних працівників Херсона начальник управління освіти, науки та молоді ОДА Євген Криницький: «31 серпня ми очікуємо всі комплекти підручників для першого класу українською мовою навчання... Це відповідь на те, чому підручників нема». 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину