Pik
Сьогодні, 23 Октября 2018
21.09.2018
641
0

Медичний скандал у Херсоні: чому дитину поховали з біологічними відходами

Медичний скандал у Херсоні: чому дитину поховали з біологічними відходами

Херсонські медики не мали права ховати мертвонароджену дитину разом з біологічними відходами, про це ТСН заявили у МОЗ.

Нагадаємо, раніше ПІК повідомляв, що Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба розповів про те, що в обласній клінічній лікарні мертвонароджених дітей утилізували разом з післяопераційними відходами.

Таким чином чиновники самі спростували висновки своєї комісії, яка працювала в Херсонській обласній лікарні напередодні, йдеться у сюжеті ТСН. Медики у Херсоні стверджують, що діяли за інструкцією.

Працівники кладовища не знали, що разом з біовідходами було тіло дитини – привозять їх в опломбованих ящиках. Тепер на кладовищі, на території, де ховають біовідходи, що надходять з херсонських лікарень, стоїть пам’ятник з ім’ям та прізвищем дівчинки, без дати народження і смерті. Встановив його кілька тижнів тому батько двійні - одна дитини народилася мертвою, забирати тіло мертвонародженої з лікарні батьки не стали.

Юрій Герман, головний експерт з акушерства та гінекології Херсонської області каже: «Батьки прийняли таке рішення, що вони відмовились від захоронення». Дитину віддали для захоронення у ритуальну службу. А згодом батько почав розшуки місця поховання. Де тіло, встановили за актами з лікарень. І з’ясувалось, що дитину поховали разом з біологічними матеріалами.

Лікарі кажуть, що стали заручниками нестикувань у законодавстві, мовляв, неправильно трактували інструкцію.

Коли батьки відмовляються забирати тіло мертвонародженої дитини, поховання відбувається міським коштом, каже лікар. Це можливо, коли є свідоцтво про смерть, але його не видають, бо мертвонароджені діти не мають свідоцтва про народження. Саме тому їх ховали разом з біовідходами.

Після скарги батьків у Херсон і приїхав Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба. «Це обов’язок органів державної влади – зареєструвати таку дитину, вказавши, що вона народжена мертвою. Хоч вона і не отримає свідоцтво про народження, принаймні буде зафіксовано факт народження такої дитини. І відповідно до закону України, така дитина має право на гідне поховання», - каже Уповноважений.

Комісія МОЗ порушень у лікарні не знайшла. Але вже зараз у коментарі ТСН стверджують: ховати мертвонароджену дитину разом з біовідходами – незаконно. «Державні санітарно-протиепідемічні правила не передбачають віднесення трупів мертвонароджених до медичних відходів… При відмові батьків провести поховання дитини, яка вмерла в перинатальному періоді, поховання проводить заклад охорони здоров’я», - коментує ТСН речник МОЗ Олександр Ябчанка.

Херсонські лікарі вибачились перед батьками і навіть оплатили встановлення пам’ятника, йдеться у сюжеті ТСН.

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину