Pik
Сьогодні, 14 Июля 2020
09.08.2019
950
0

Медичні заклади області переводяться у некомерційні комунальні підприємства

Медичні заклади області переводяться у некомерційні комунальні підприємства

На сьогоднішній позачерговій сесії обласної ради депутатським корпусом було прийнято рішення про перетворення закладів охорони здоров’я Херсонської області у комунальні некомерційні підприємства, повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

Як поінформував директор Департаменту охорони здоров`я облдержадміністрації Віктор Короленко, мешканцями Херсонщини вже підписано декларації з лікарями сімейної медицини на 73,4%. Наразі всі центри первинної медико-санітарної допомоги області вже перетворені у некомерційні комунальні підприємства з метою подальшого отримання фінансування за кошти Національної служби здоров`я України. Відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» з 2019 року саме цей орган здійснює фінансування у сфері охорони здоров`я.

Наразі процес перетворення в некомерційні комунальні заклади здійснюється стосовно установ, що надають спеціалізовану медичну допомогу, тобто стаціонарів. До них належать центральні районні, міські лікарні та заклади охорони здоров`я обласного підпорядкування.

«Перетворення вже пройшли всі центральні районні та Херсонські міські лікарні. Залишилося 33 заклади охорони здоров`я обласного підпорядкування і сьогодні голосуємо за переведення 25-ти з них, адже решта не здійснює надання медичної допомоги населенню», – пояснив Віктор Короленко.

Разом з тим, відповідне перетворення є обов’язковою умовою нової медичної реформи: з 1 січня 2020 року медзаклади більше не отримуватимуть медичну субвенцію, а фінансуватимуться за договорами з Національної служби здоров’я України.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину