Pik
Сьогодні, 01 Березня 2021
04.05.2020
1027
0

Маловоддя може залишити водойми без риби

Маловоддя може залишити водойми без риби

Через маловоддя рибне господарство зазнає суттєвих збитків, – Асоціація рибалок України

 Чи буде Україна зі своєю рибою? Це залежить від того, який вектор розвитку прийме вітчизняна рибна галузь. Наші моря і внутрішні водойми вкрай виснажені нераціональним веденням рибного промислу, браконьєрством під прикриттям рибоохоронних структур, проблемами екологічного характеру. З кожним роком дедалі більше рідшають риб'ячі зграї. Тому для збереження рибного ресурсу у вітчизняної рибної галузі єдиним шляхом є аквакультура. За риборозведенням майбутнє! І благо, що для успішного розвитку рибництва в нашій країні є все: і неосяжні водні простори, і висококваліфіковані фахівці. Не вистачає лише бажання.

Тим більше, що це повністю відповідає Програмі сільськогосподарської організації ООН (ФАО). Відповідно до неї, у 2030 році споживчий кошик населення планети на 65 % наповнюватиметься штучно вирощеною рибою, і лише 35 % буде з дикої природи, включаючи виловлене в океанах, морях і річках. В Україні сьогодні продукція рибництва становить 3,65 % від загального споживання рибного продукту у країні. 

Асоціація рибалок України звертає увагу, що Україна має значний потенціал рибогосподарського фонду прісноводних внутрішніх водойм, який становить більше ніж 1,3 мільйонів гектарів, із яких 250 тисяч є придатними для розведення риби. Але з них використовується лише 60 %. До того ж, вкрай неефективно. Вирощується в середньому менше 4 центнерів риби з гектара, при тому, що застосування інтенсивних методів, які використовують в країнах ЄС, дає можливість отримувати біля 30 центнерів із гектара.

Багато факторів не дають розвиватися вітчизняному рибництву: недосконала нормативна та законодавча база, складні та непрозорі умови оренди водойм, природоохоронної прибережної території. Крім того, багато питань щодо оренди гідроспоруд, дуже високі ставки за землі Водного Фонду, дорогі корми тощо. Але цьогоріч ще й природа внесла свої корективи.

Через маловоддя наших водойм рибне господарство зазнає суттєвих збитків. Маловоддя призводить до зміни гідрологічного циклу водойм, сприяє інтенсивному забрудненню. Дозволені скиди забруднених вод розраховуються, виходячи з наповнюваності водойми на 100 %. Тому, умовно «неповні» водойми забруднюються ними сьогодні надмірно.

Через безсніжну зиму та майже суху весну - опади були мінімальними, річки наповнені не більше ніж на 70 %. Рибі немає де нереститися, 60 % природних нерестовищ майже без води. Зараз найпотаємніше - нерест. Від того, як він пройде, залежить майбутнє наших водойм. Якщо не буде риби, річки загинуть. До того ж, до маловоддя додалися випадки підпалу очерету в плавнях. Палають природні нерестовища. Ці фактори можуть суттєво вплинути на майбутню кількість риби у вітчизняних водоймах.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину