Pik
Сьогодні, 25 Січня 2021
18.07.2019
1256
0

Майбутнє України у розвитку сільських територій

Майбутнє України у розвитку сільських територій

18 липня в рамках Агропорт Південь Херсон 2019 відбулась стратегічна сесія, присвячена питанню впровадження Цілей сталого розвитку на регіональному рівні. Йдеться про гармонізацію національних та регіональних політик з цілями сталого розвитку, які декларує ООН. Про це повідомляє ПІК.

«Досягнення Цілей сталого розвитку потребує трансформації регіональних та загальнонаціональних політик. Покращення продовольчої безпеки та розвиток агропромислового комплексу України не обмежуються питаннями виробництва та охоплюють значно ширше коло: від регіонального розвитку та розбудови сільських територій до покращення системи охорони здоров’я, харчування в дитячих закладах тощо», - зазначив Дмитро Титаренко, керівник проекту Агропорт Україна.

З ним погоджується і Міжнародний консультант регіонального офісу для Європи та Центральної Азії Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Михайло Малков, який у своєму виступі зазначив, що розвиток сільських територій не можливій без досягнення Цілей сталого розвитку, в основі чого лежать економічний, екологічний та соціальний фактори.

«Ці фактори взаємопов'язані. В основі екологічного - правильне управління природними ресурсами, починаючи від води і закінчуючи повітрям, грунтами, лісами. Соціальний фактор полягає в благополуччі: люди у сільських місцевостях повинні жити добре, мати гарну транспортну інфраструктуру та якісну медицину. Ну і, звичайно, економічна складова - як і залучення інвестицій, так і, з іншого боку, гідна заробітна плата для фермерів», - зазначив Михайло Малков.

Досягти цих цілей можна спільними зусиллями державних органів, приватного сектору а міжнародних організацій через нарощування інвестицій в агросектор, розширення програм підтримки малого та середнього сільськогосподарського бізнесу, а також встановлення міцних зв’язків між виробниками харчових продуктів та споживачем.

«Це великі можливості як для аграріїв, так і для інвесторів. Нам спільно потрібно працювати за для розвитку малого фермерства, для його зростання та виходу на іноземні ринки», - додала в.о. Міністра аграрної політики і продовольства Ольга Трофімцева.

Юрій Гусєв

Про важливість приватно-державного партнерства в напрямку розвитку сільських територій а також про необхідність залучати інвестиції в розвиток фермерських господарств говорили усі учасники стратегічної сесії. Зокрема і голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв, який заявив, що готовий працювати заради залучення інвестицій в область. Та підписав Меморандум про співпрацю та партнерство між Херсонською обласною державною адміністрацією та громадською спілкою «Бізнес Інкубатор Груп.Україна».

Згідно з документом, сторони спільно діятимуть з метою активізації розвитку сільських територій Херсонської області, зростання економічного потенціалу, покращення якості життя і соціального захисту людей, які працюють в аграрному секторі, адаптацію дрібних сільгоспвиробників та їх господарств до актуальних ринкових умов, а також задля створення робочих місць.

У стратегічній сесії взяли участь голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв, в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева, генеральний директор ТОВ СП «Нібулон» Олексій Вадатурський, Міжнародний консультант регіонального офісу для Європи та Центральної Азії Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Михайло Малків, секретар Національної інвестиційної ради України Давід Арахамія та народний депутат України Ніна Южаніна.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину