Pik
Сьогодні, 20 Вересня 2020
19.03.2019
931
0

Листи від українських студентів зачитують військовополоненим морякам - дружина Президента

Листи від українських студентів зачитують військовополоненим морякам

Під час відвідування Херсонської державної морської академії дружині Президента Марині Порошенко один з курсантів задав питання щодо долі українських військовополонених моряків, які були захоплені росіянами у Керченській протоці, передає ПІК.

  • В Академії на знак підтримки українських моряків ми піднімали прапор військово-морських сил, збирали підписи під відкритим листом зі зверненням щодо визволення моряків. І також я знаю, що у різних вузах України студенти зверталися до вас з проханням посприяти у передачі листів підтримки українським морякам. Чи вдалося це зробити? – запитав курсант.

Марина Порошенко відповіла:

- Дійсно, це питання для всієї України актуальне та болюче. 26 лютого на річницю анексії Криму пройшла молодіжна студентська акція, під час якої студенти виступили зі зверненням до молоді усього світу, щоб всі об’єдналися навколо вимоги негайно звільнити усіх 24-х військовополонених моряків, які вже більше ніж 100 днів знаходяться за гратами та незаконно утримуються в Росії. Я вдячна вам, що ви не забуваєте, що ви пишаєтесь вчинком українських моряків, їх патріотизмом та героїзмом. Ця підтримка відчувається та допомагає нашим хлопцям стійко триматися. Ми будемо робити все необхідне, щоб вони максимально швидко повернулися додому. 5 березня я передала листи, які написали студенти, Міністру закордонних справ пану Климкіну, він через нашого українського Консула передав їх в Росію. На жаль, російська сторона відмовилася передавати ці листи нашим морякам. Але безпосередньо сам Консул зачитує їм ці листи під час зустрічей, зачитують рідні, які приходять на зустрічі. Листи щирі, відкриті, наповнені словами підтримки та побажаннями швидкого повернення. Зараз українська сторона вимагає від Кремля, щоб до моряків допустили спостерігачів міжнародних організацій, зокрема Червоного Хреста, щоб вони могли контролювати стан здоров’я та умови знаходження. Сподіваюсь, що за міжнародної підтримки, завдяки нашим зусиллям нам вдасться повернути хлопців в Україну, - відповіла Марина Порошенко.

 

Теги:

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину